וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צרפת יוצאת מו - דעתה

23.11.2000 / 22:13

מגיפת הפרה המשוגעת פגעה בעדרים רבים במדינה; מדינות רבות באירופה אסרו יבוא בשר בקר צרפתי; חקלאים צרפתים הגיבו היום על החרם בהטלת מצור על מעבר הגבול מהולנד ובלגיה, כדי למנוע יבוא בשר למדינה

מחלת הפרה המשוגעת מוציאה את צרפת מדעתה. לפני שלושה שבועות התגלה כי חלק מהפרות הצרפתיות נושאות את המחלה, הגורמת לפגיעה קשה במערכת העצבים של בני אדם.

השבוע החליטו מדינות רבות באירופה להגביל את יצוא הבקר מצרפת, והחקלאים הצרפתים הגיבו היום בחסימת מעבר הגבול בקלה, כדי למנוע כניסת בקר מהולנד ובלגיה לצרפת.

הממשלה הצרפתית הבטיחה להעביר לחקלאים יותר משלושה מיליארד פרנק פיצויים, כדי לעזור להם להתגבר על ההפסדים הכבדים שגרם להם המשבר האחרון. אך האיגודים החקלאים קבעו שהסכום אינו מספק.

רק לפני מספר שנים הוכו מגדלי הבקר בבריטניה על ידי מגפת הפרה המשוגעת. עדרים רבים הושמדו והממשלה נאלצה לשלם מיליארדים רבים לחקלאים.

ראש ממשלת צרפת ניסה היום להוסיף קצת לזקיפות הקומה הלאומית הצרפתית, ונגס בלחמניה עם קציצת בשר נא, לעיני צלמים בעיר אורליין.

הגילוי שהבקר הצרפתי נושא את המחלה מפתיע מאוד לאור העובדה שחוקי התברואה בצרפת והתקנות הנוגעות לגידול בעלי חיים, הם מהמחמירים באירופה. אם מתגלה שפרה נושאת את מחלת הפרה המשוגעת העדר שלה מחוסל כולו. צרפת היא גם המדינה הראשונה באירופה שעורכת בדיקות סקר מקריות לגילוי פרות שנושאות את המחלה.

באופן אבסורדי דווקא הצעד הזה גרם למשבר הנוכחי - הבדיקות היו יסודיות כל כך שהן גילו פרות רבות שנושאות את המחלה, וגרמו לגל הפאניקה ששטף את צרפת ואירופה.

למרות הגילויים האחרונים החקלאים הצרפתים ממשיכים לטעון שהבשר הצרפתי הוא הבטוח באירופה. הם מאשימים את בריטניה בכך שנהגה בחוסר זהירות וגרמה להפצת המחלה בצרפת. לדבריהם גם הממשלה הצרפתית לא עושה מספיק כדי לעזור להם.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully