גבאי בנאום ניצחון: "הלילה הזה הוא תשובה לכל מי שהספיד את המפלגה"

בנאום הניצחון של היו"ר הנבחר לראשות מפלגת העבודה, יצא נגד נתניהו ואמר כי "הגיע הזמן למנהיגות שלא פועלת רק כדי להיבחר מחדש, שבה ברור שבן דודך לא מייצג חברת צוללות". הוא הציע להרצוג את תפקיד יו"ר האופוזיציה, וקרא: "זו חגיגה לדמוקרטיה"

צילום: צלמי וואלה, עריכה: ורד לידני

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי נשא אתמול (שני) נאום ניצחון ובו הודה לפעיליו, קרא להחלפת השלטון ויצא נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "לכל מי שהטיל ספק בחיוניותה של הדמוקרטיה הישראלית, לכל מי משמיהר להספיד את העבודה כמפלגה חיה, בועטת וחדשנית, לכל מי שהספיד את העבודה כאטרנטיבה לשלטון, לכל מי שחשב שאזרחי ישראל איבדו את התקווה לשינוי, לכל מי שטען שקמפיין חיובי לא מנצח בחירות, לכל אלה: התשובה היא הלילה הזה", אמר גבאי. "הלילה הזה הוא חגיגה לדמוקרטיה הישראלית. הלילה הזה מסיים פרק במפגן אדיר של אמונה. הלילה הזה הראה את מפלגת העבודה במלוא עוצמתה. בלילה הזה בחרתם בי, ואני אסיר תודה לכם".

בהמשך, יצא נגד נתניהו. "הגיע הזמן למנהיגות ששמה את האדם והאזרח בראש מעיניה, שפועלת בשביל הכלל ולא בשביל להיבחר מחדש. מנהיגות מאחדת. אנחנו רוצים להיות ביחד כולנו. מנהיגות שמסוגלת להגיע להכרעות משמעותיות לטובת הכלל, שדואגת לדימונה ולא רק לעמונה", אמר. "מנהיגות שמסוגלת לפתור אירוע של ילדים חולי סרטן בבית חולים הדסה, פשוט מאוד. מסוגלת לקבל החלטות. ולא עסוקים שבועות בבג"ץ סביב שלושה רופאים שיעברו או לא יעברו. מנהיגות ישרה שברור לה ומובן לה שבן הדוד שלך שמנהל משא ומתן קואליוציוני עבורך לא יכול לייצג חברת צוללות. הוא לא יכול".

עוד בוואלה!

טיפ מנצח: איך קונים בחגי השופינג של נובמבר תכשיטי יוקרה בלי חשש?

לכתבה המלאה
גבאי, אתמול (צילום: ברני ארדוב, ברני ארדוב)
(צילום: ברני ארדוב, ברני ארדוב)

"מנהיגות שפועלת ביושר ובאומץ לב לשלום עם שכנינו. לא עוד סיסמאות ונאומים מפוארים באו"ם שמשודרים רק בישראל. לא עוד שלטון שעסוק במשחקי האשמות מול הפלסטינים. אני מאמין במדינה שלנו, יהודים וערבים דרוזים וצ'רקסים. אנחינו חיים על האדמה הפוריה הזו שצמחו עליה אנשים עם כוחות ויכולות".

גבאי, שערק רק לפני חודשים אחדים ממפלגת כולנו ופרש מתפקידו כשר להגנת הסביבה בצל מתווה הגז שאליו התנגד, קיבל 52% מהקולות שהם 16,080 - לעומת פרץ שקיבל 47% מהקולות שהם 14,834. הקלפיות נפתחו בשעה 11:00 ואחוז ההצבעה עמד על 59%, שהם 30,916 מתפקדים. כשעה לאחר ההכרזה על התוצאות, התקשר פרץ לגבאי ובירך את גבאי על ניצחונו. "אני רואה בך שותף מרכזי למשימת החלפת שלטון נתניהו", אמר.

תומכי גבאי, אתמול (צילום: ברני ארדוב, ברני ארדוב)
(צילום: ברני ארדוב, ברני ארדוב)
גבאי, אתמול (צילום: מערכת וואלה! NEWS)

גבאי פנה למצביעים ואמר כי הוא "מבטיח לכל אזרח בישראל להיות שליח נאמן שלכם ולמענכם. מהיום מפלגת העבודה היא הבית שלכם, היא הבית של כולנו. צפוי לנו מסע מאוד לא פשוט אל הלא משוכנעים, אבל אנחנו נגיע לחוג בית אחרי חוג בית, גם אם נמצא בחוג הבית רק עשרה אנשים". לדבריו, "אנחנו ניתקל באינסוף התנגדויות, באינסוף ציניות, אבל לאורך כל הדרך נמשיך להיות חיוביים. כי רק חיוביות מנצחת".

גבאי הוסיף: "אני פונה מכאן ברגע המיוחד הזה לכל אזרח בישראל שהשלטון הקיים בא להפריד. הוא הפריד בינינו, בין דתיים וחילונים ימין ושמאל יהודים וערבים מזרחים ואשכנזים. הוא הפקיר את האזרחים. הפריד בינינו כדי למשול. זה הזמן של כולנו להתחבר מחדש".

(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
(צילום: ברני ארדוב, ברני ארדוב)

הרצוג, שתמך בפרץ, בירך גם הוא את גבאי הערב. "שוחחתי כעת עם אבי גבאי ובירכתי אותו על ניצחונו המרשים בפריימריז לראשות מפלגת העבודה. הבהרתי לו כי אתייצב לצידו לסייע לו בכל דרך לחיזוקה של מפלגת העבודה והחלפת השלטון. שיהיה בהצלחה", אמר. "שוחחתי גם עם עמיר פרץ ובירכתי אותו על מערכת הבחירות המרשימה שניהל".

אחוזי הצבעה גבוהים בהשוואה לממוצע הארצי נרשמו במחוז הקיבוצים, שם השיעור הוא יותר מ-62%. לפי ההערכות, גבאי זוכה לתמיכה רבה במחוז. מצד שני, גם במחוז דרום, שנחשב למעוז של פרץ, שיעורי ההצבעה גבוהים יותר מהרגיל, עם 62%. שיעורי הצבעה נמוכים במיוחד נרשמו במגזר הדרוזי והערבי, שם הצביעו פחות מ-36%.


(עדכון ראשון: 23:35)

(צילום: ברני ארדוב, ברני ארדוב)
(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ניב אהרונסון)
(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ניב אהרונסון)
(צילום: ברני ארדוב, ברני ארדוב)
(צילום: ברני ארדוב, ברני ארדוב)
(צילום: ברני ארדוב, ברני ארדוב)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully