וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וירוס חדש מתפשט ברשת

13.11.2002 / 13:40

וירוס Maz התגלה במספר מקומות ברחבי העולם ועדיין בתפוצה נמוכה; הוירוס שותל תוכנה במחשב המאפשרת השתלטות עליו מרחוק;נתגלתה כבר גרסה נוספת של הוירוס

וירוס חדש בשם W32 Maz.a התגלה במספר מקומות ברחבי העולם. למרות שעדיין הוא אינו הגיע לרמת תפוצה גבוהה הוירוס נחשב למזיק למדי ועלול לנצל את המחשב למטרות זדוניות.

הוירוס מגיע באמצעות קובץ המצורף להודעת דואר אלקטרוני. ההודעה נושאת את הכותרת mail ותוכנה הוא Hello! Check out, the best FREE site!. בגרסה נוספת של הוירוס ניתן למצוא את הכותרת Improve your Credit! .להודעה מצורף קובץ בשם masteraz.exe או jimkre.exe. הקובץ המצורף מופעל באופן אוטומטי עם פתיחת ההודעה. עם הפעלתו מתחבר הקובץ לאתר באינטרנט ושולח אליו את כתובת המחשב שהודבק. בנוסף הוירוס מוריד תוכנה המאפשרת השתלטות על המחשב מרחוק (backdoor). התוכנה הספיציפית אותה מוריד הוירוס, מאפשרת לתוקפים להשתמש במחשב על מנת להעביר את הוירוס הלאה למחשבים נוספים.

כרגיל מומלץ להקפיד על כללי הזהירות הקבועים: למחוק מייד הודעות הנראות כמו הודעת הוירוס או הודעות חשודות אחרות, להמנע מהפעלת קבצים שהגיעו באמצעות הודעות מפוקפקות וכמובן לעדכן את תוכנת האנטי הוירוס המותקנת במחשב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully