פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   באופן חריג: חתולה מעזה הועברה במצב קשה לניתוח דחוף בישראל

   בעקבות בעיה רפואית שמנעה ממנה לאכול, פנה ארגון בעלי חיים בינלאומי לעמותת "תנו לחיות לחיות" בבקשה להעביר את החתולה לקבלת טיפול רפואי בישראל. בתום חודשים של תיאומים עם גורמים פלסטינים היא הועברה דרך מעבר ארז והתאשפזה במרפאת העמותה

   מעזה לישראל: חתולה עזתית הזקוקה לניתוח מציל חיים הועברה לטיפול חירום בישראל 25 ביוני 2017 (מערכת וואלה! NEWS , תנו לחיות לחיות)
   "אם אפשר לפעול יחד להצלת בעלי חיים - אפשר גם להצלת בני אדם". החתולה (צילום: תנו לחיות לחיות)

   חתולה מרצועת עזה שהייתה במצב בריאותי קשה הועברה לישראל לקבלת טיפול רפואי. ארגון "PETA" למען יחס מוסרי לבעלי חיים פנה לעמותת "תנו לחיות לחיות" לפני כמה חודשים בנוגע למצבה של החתולה, לאחר שפיה ננעל ולא הייתה מסוגלת לאכול. על מנת לפתור את הבעיה, הדרך היחידה הייתה לבצע בה ניתוח כירורגי מורכב - שאין את המשאבים עבורו ברצועת עזה.

   בשל כך, העמותה עבדה על תיאומים מול המנהל האזרחי וגורמים פלסטינים על מנת להעביר את החתולה את הגבול באופן חריג. מנהל יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות בדרום נפתלי דדון נרתם למשימה ועמל על השגת האישורים הנדרשים. לאחר העברתה, שבוצעה הבוקר דרך מעבר ארז באמצעות רכב חילוץ של העמותה, התאשפזה החתולה במרפאת "תנו לחיות לחיות" עד לניתוח שייערך בקרוב.

   "אם אפשר לפעול יחד להצלת בעלי חיים – אולי זה הגשר להצלת בני אדם בעתיד. אני קוראת לשיתוף פעולה בין כל הארגונים כי כוחנו בפעולתנו יחד על מנת להציל את בעלי החיים באשר הם", אמרה, דוברת ומייסדת העמותה, אתי אלטמן. "אני מודה לדיאנה מעמותת בעלי חיים בבית לחם, למשרד החקלאות הפלסטיני, לנפתלי דדון, ארגון "PETA" וד"ר אבני על שיתוף הפעולה".

   מעזה לישראל: חתולה עזתית הזקוקה לניתוח מציל חיים הועברה לטיפול חירום בישראל 25 ביוני 2017 (מערכת וואלה! NEWS , תנו לחיות לחיות)
   רכב החילוץ במעבר ארז (צילום: תנו לחיות לחיות)