וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בתגובה לזליגת הירי: צה"ל תקף בסוריה; דיווחים על הרוגים

בתגובה לנפילות שזוהו בצפון רמת הגולן, תקף חיל האוויר מטרות שמהן נורתה האש לעבר ישראל. לפי דיווחים, לפחות שני אזרחים נהרגו. ליברמן: "לא נעבור לסדר היום על הפרת הריבונות. משטר אסד אחראי לשטחו והוא ימשיך לשאת בתוצאות"

צילום: דו"צ, עריכה: שמרית גולדשטיין

(פצועים סורים הועברות לשטח ישראל, אפריל)

חיל האוויר תקף אחר הצהריים (שבת) מטרות השייכות למשטר הסורי בצפון רמת הגולן הסורית, בעקבות זליגת הירי לישראל מוקדם יותר היום. לפי דיווחים ברשת "אל-מיאדין" המזוהה עם המשטר, לפחות שני אזרחים סורים נהרגו במהלך התקיפות.

על פי דובר צה"ל, היו עשר זליגות ירי ובין היתר חיל האוויר תקף שני טנקים ועמדה שמהם נורתה האש. "צה"ל רואה בחומרה ולא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה ורואה במשטר הסורי האחראי על הנעשה בשטחו", נמסר מדובר צה"ל.

שר הביטחון אביגדור ליברמן הבהיר לאחר תקיפת צה"ל כי משטר אסד ימשיך לשאת בתוצאות אם יימשכו הזליגות. "אין לנו כל כוונה לעבור לסדר היום על הפרת הריבונות שלנו ופגיעה בביטחוננו, גם אם מדובר בזליגה מהלחימה בין המורדים למשטר הסורי", אמר. "אנו מגיבים בעוצמה, בנחישות ובשיקול דעת על כל מקרה שכזה, בדיוק כפי שצה"ל עשה לפני שעה קלה ברמת הגולן. משטר אסד הוא מבחינתנו אחראי למתרחש משטחו, והוא ימשיך לשאת בתוצאות אם אירועים כאלו יחזרו על עצמם".

זליגת אש מהלחימה בסוריה לשטח ישראל, אוגוסט 2014. ג'יליס
נפילות בצפון רמת הגולן, 2014/ג'יליס

גורמי צבא בפיקוד צפון מסרו כי בסריקות שבוצעו אותרו נפילות בשטחים חקלאיים באזור מעבר קוניטרה, על כן בשלב זה פונה אזור עמק הבכא ופתחת קוניטרה ממטיילים ומחקלאים. לפי הארגון הסורי לזכויות אדם, ביממה האחרונה מתנהלים קרבות עזים בין משטרו של בשאר אסד לבין המורדים באזור קונטרה, הכוללים ירי פגזים ופצצות מרגמה לעבר העיירות חדר וא-סמדאניה.

צבא סוריה תוקף מורדים בעיר העתיקה של קוניטרה. 29 באוגוסט 2014. AP
תקיפות בקונייטרה, 2014/AP

בחודש אפריל תקף צה"ל משגרים בצפון הגולן הסורי, לאחר שנפלה פצצת מרגמה בשטח פתוח בצפון רמת הגולן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. זמן קצר לאחר הנפילה נשמעה אזעקה בכמה יישובים בדרום רמת הגולן. לאחר הישמע האזעקה, נשמע פיצוץ. מדובר צה"ל נמסר אז כי זוהו שתי נפילות נוספות בשטח פתוח בצפון רמת הגולן.

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה ורואה במשטר הסורי האחראי על הנעשה בשטחו", נמסר אז מדובר צה"ל.

(עדכון ראשון: 17:01)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully