וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קטין ערבי זוכה מהריגת יהודי במהומות אוקטובר

דוד רטנר

11.11.2002 / 20:04

ההרוג נסע במכונית שנפגעה מאבנים שיודו לעבר הכביש; העד עליו הסתמכו החוקרים עמד במקום שממנו אי אפשר לראות את הכביש; השופט: האבנים יודו הרחק ממקום הפגיעה במכונית

קטין תושב הכפר ג'יסר א-זרקא שליד קיסריה זוכה היום בבית המשפט המחוזי בחיפה מאשמת הריגה. עם זאת, הקטין שיוצג על ידי עו"ד ריאד אניס הורשע בסיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה. גזר דינו יינתן אחרי שיישמעו הטיעונים לעונש. היה זה פסק הדין הראשון שנתן השופט רון שפירא, מתוך שישה תיקים של תושבי הכפר הנאשמים בהריגת ז'אן בכור, היהודי היחיד במהומות אוקטובר 2000.

כתב האישום התייחס למעורבותו של הקטין ביידוי אבנים על הכביש המהיר חיפה-תל אביב, ב-7 באוקטובר, בשיאן של המהומות. מהאבנים שיודו אז נהרג ז'אן בכור, תושב ראשון לציון בן 53, שנסע במכונית בכביש. גורמים במשטרה טענו בעבר שוועדת אור, שחקרה לעומק את נסיבות מותם של 13 הרוגים ערבים באוקטובר 2000, לא הקדישה את אותו המאמץ לחקירת נסיבות מותו של בכור.

הקטין הודה במשפטו כי הגיע אל הכביש כשהוא אוחז אבנים, אך טען שאינו זוכר לאן יידה אותן. השופט שפירא ציין שמקום השלכת האבנים רחוק מהמקום שבו נפגעה מכוניתו של בכור. שפירא מתח ביקורת חריפה על חקירת המשטרה. עיקר הביקורת הופנתה להסתמכות החוקרים על עדותו של קטין אחר תושב הכפר, צעיר רפה שכל, שהעיד נגד הנאשם כי ראה אותו ממרפסת ביתו עומד על הגשר שמעל הכביש הראשי ומשליך אבנים. רק בסיור שעשה השופט בכפר גילה את מה שהחוקרים כלל לא בדקו - ממרפסת ביתו של הקטין, שהעיד נגד הנאשם, כלל לא רואים את הכביש הראשי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully