וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברי מרכז לא יוכלו לכהן כדירקטורים

גדעון אלון ושירות "הארץ"

11.11.2002 / 17:04

ועדת החוקה דחתה הצעת הירשזון בקולות נציגי העבודה ומרצ; היועץ המשפטי הסתייג: יש לשמור שבכסות מינוי מקצועי, לא יקודמו אנשים בעלי זיקה פוליטית; רמון יודיע היום על המשך דרכו

ועדת החוקה של הכנסת החליטה בצהריים שלא לאשר לקריאה ראשונה את הצעת החוק שהגיש ח"כ אברהם הירשזון (ליכוד), שנועדה לאפשר לחברי מרכזי מפלגות לכהן כדירקטורים בחברות ממשלתיות.

החלטת ועדת החוקה התקבלה ברוב של שמונה חברי כנסת מסיעות העבודה ומרצ, נגד שבעה חברי כנסת מסיעות הליכוד, ש"ס והאיחוד הלאומי. חלק מנציגי הליכוד וסיעות הימין לא באו להצבעה. בתום ההצבעה הודיע יושב ראש הוועדה, ח"כ מיכאל איתן, שיקיים הצבעה חוזרת בעניין ואולם גם בהצבעה החוזרת לא הצליחה הקואליציה לגייס רוב, ותוצאות ההצבעה היו שמונה חברי כנסת בעד ההצעה ושמונה נגדה.

עקב כך מבוטלת הצעת החוק של הירשזון, ורק עם תחילת כהונת הכנסת ה-16 הוא יוכל להגיש הצעת חוק דומה. הירשזון אמר, כי הוא משוכנע שלאחר הבחירות יצליח בנקל לגייס רוב.

הצעתו של הירשזון עוררה ביקורת ציבורית, ואף הסתייגות מצד היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, שאמר כי "יש צורך לעמוד על המשמר, שבכסות של מינוי מקצועי לא ייבחרו או יקודמו אנשים שגורם מרכזי במינויים או בקידומם הוא זיקתם הפוליטית".

הבחירות - ב-28 בינואר

ועדת החוקה של הכנסת קבעה היום כי הבחירות לכנסת ה-16 יתקיימו ב-28 בינואר, כפי שקובע החוק. בדיון שקיימה הוועדה הציעו רק קומץ מחבריה לקיימן ב-14 או ב-21 בינואר. זאת לעומת ישיבת הוועדה בשבוע שעבר, אז תמכו נציגי שינוי, האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו ורע"מ בקיום הבחירות ב-14 בינואר 2003. לעומת זאת נציגי העבודה, ש"ס, מרצ והמפד"ל הציעו לקיים את הבחירות במועד הקבוע בחוק.

ח"כ חיים רמון, המתמודד על ראשות מפלגת העבודה, עשוי להודיע היום אם יישאר במירוץ, למרות שהסקרים שאינם מיטיבים עמו, או לפרוש מההתמודדות. אמש התייעץ רמון עם חברי הכנסת התומכים בו, ואחדים מהם תבעו ממנו לפרוש כדי לא לגרור את המפלגה לסיבוב בחירות שני. ואולם, רמון אמר כי "מלכתחילה ראיתי את ההתמודדות כערכית... בשם השליחות הזו אני חייב להמשיך עד הסוף".

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ בנימין בן אליעזר, ביקש מרמון להישאר במירוץ - או לפרוש ולתמוך בו. במסיבת עיתונאים אתמול הציגו עוזריו של בן אליעזר סקרים, שלפיהם הוא זוכה לתמיכה בעיירות הפיתוח ויכול להביא לגוש העבודה-מרכז-שמאל, כולל ערבים, מנדט אחד יותר ממספר המנדטים שיכול להביא עמרם מצנע, המועמד הנוסף לרשות המפלגה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully