וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תושבי חיפה: העיריה קוברת אותנו בבטון

תמר נהרי

11.11.2002 / 16:16

ועדי תושבים והחברה להגנת הטבע פתחו הבוקר בשבוע מחאה נגד "מדיניות הפיתוח חסרת הרסן של העיריה"; טוענים: תוכניות הבניה שהיא מקדמת – נזק בלתי הפיך לאיכות הסביבה ואופי העיר

כעשרים פעילי ארגון הסטודנטים "מגמה ירוקה" ערכו הבוקר מיצג מחאה בחוף הכרמל בחיפה. הפעילים קברו את עצמם בחול במחאה על מה שהם מגדירים "קבירת העיר חיפה תחת בנייני בטון". המיצג נערך מתחת למגדלי חוף הכרמל, הנחשבים לאחד מיעדי המאבק המשמעותיים של ארגוני הסביבה בעיר.

הפעולה הבוקר, מהווה את יריית הפתיחה למבצע המחאה שעורכים החברה להגנת הטבע וקואליציית "דרך חיפה", המורכבת מ-15 ועדי תושבים חיפאיים. בקמפיין, הנושא את השם "חיפה, לאן את הולכת" ויימשך במהלך השבוע הקרוב, מוחים הארגונים על "מדיניות הפיתוח חסרת הרסן של עיריית חיפה".

לטענת הארגונים, מימוש תוכניות הבניה אותן מקדמת עיריית חיפה יפגע באופן בלתי הפיך באופיה של העיר ובאיכויותיה הסביבתיות. לדבריהם, בחודשים האחרונים מקודמות תוכניות בניה רבות שהיו "רדומות", במטרה להציג את הפיתוח בחיפה. זאת, ללא תכנון כולל ושיתוף הציבור. עוד נטען, כי התכניות כוללות בניה צפופה של שכונות, פגיעה בשטחים פתוחים וסלילת כבישים בוואדיות. במרכז הכרמל ובשכונת הדר מתוכננים מגדלי ענק בני 25-40 קומות, שיבלטו בסביבה ויטילו צל על רחובות רבים תוך הסתרת הנוף.

סטיקרים, משמרות מחאה וצפירות

בין היתר מתכננים מארגני הקמפיין הצבת דוכני הסברה, שיכללו פרטים על תכניות הבניה בשכונות העיר, והחתמה על עצומה נגד מדיניות הבניה. בסיום המבצע יתקיים בבית אבא חושי בעיר כנס ציבורי גדול בנושא, בהשתתפות מומחים מהאקדמיה.

בחודשים הקרובים מתכוונים הארגונים לערוך בעיר פעילויות מחאה והסברה נוספות, בהן חלוקת סטיקרים, משמרות מחאה מול העיריה, ו"מסע מכוניות צופרות בשכונות".

טרם נמסרה תגובת העיריה לטענות הארגונים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully