וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פעילים סביבתיים פלשו לחוות הדגים באילת

תמר נהרי

11.11.2002 / 11:56

חברי "מגמה ירוקה" כבלו עצמם הבוקר לכלובי הדגים במחאה על "המשך הסחבת בנושא פינוי הכלובים"; לטענתם בעלי החוות פינו אותם בכוח והמשטרה לא התערבה; דובר חברת ערדג: בורות וציניות


המחאה החריפה נגד המשך פעילותן של חוות הדגים במפרץ אילת, קבעה הבוקר תקדים: כמה עשרות פעילים, חברי ארגון הסטודנטים "מגמה ירוקה", פלשו למתקני אחת מחברות הדגים, וכבלו עצמם לכלובים. הפעולה בוצעה כמחאה על מה שהוגדר "המשך הסחבת בנושא פינוי הכלובים, והסכנה הגדולה שהם גורמים למערכת האקולוגית הרגישה של שוניות האלמוגים במפרץ אילת". לטענת הסטודנטים, הגיבו בעלי החוות בכוח רב, ופינו אותם מהאזור תוך מהלומות עזות. איש לא נעצר, וכן איש מהפעילים לא פנה לקבלת טיפול רפואי.

הפעולה בוצעה היום, לאחר שבתאריך זה היו אמורים לפוג היתרי השהיה של המתקנים היבשתיים של החוות בחוף הצפוני של אילת. אלא שאתמול עיכב שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע את החלטת ועדת הערר של מחוז דרום, לפיה היו החוות אמורות להפסיק פעילותן, ואישר פעילותן עד להחלטת ממשלה בנושא. הממשלה אמורה להכריע בנושא בחודשים הקרובים, לאחר שהמועצה הארצית לתכנון ולבניה קבעה שהחוות לא יכללו בתוכנית המתאר לחופי אילת. אישור הממשלה את תוכנית המתאר משמעו הפסקת פעילותם של כלובי הדגים, והוצאתם מהים.

רחלי תדהר, אחת הסטודנטיות שהשתתפה בפעולה הבוקר, סיפרה: "בשעה 5:00 עלינו על שתי סירות מנוע ששכרנו במיוחד, ושמנו פנינו לדוברה הצפונית של חברת "ערדג". שתי קבוצות שונות של פעילים, בכל אחת מהן כ-20 סטודנטים, קשרו עצמן בשלשלאות לכלובים. באמצע תלינו שלט גדול עם הכתובת 'משחררים את אילת מהכלובים'.

"ראשון הגיע השומר", ממשיכה תדהר, "שהשחית בסכין יפנית את השלט. אחריו הגיעו בריונים, עובדי החוות, שהחלו להכות בנו ולשפוך עלינו את המים המבאישים מהכלובים, כדי שנתפנה. מדובר במכות מאד ברוטליות שספגנו מהם. בנוסף, גרם מנכ"ל אחת החברות נזק חמור לאחת הסירות ששכרנו. הפרשה נגמרה סמוך לשעה 7:00, כשהובלנו אל החוף. המשטרה לא התערבה במהלך העניינים".

"'הירוקים' משרתים אילי הון שמממנים פעילותם"

דובר חברת "ערדג", אבי גנאור, מסר בתגובה: "הסגת הגבול הברוטלית מהבוקר של חברי 'מגמה ירוקה', שפלשו באלימות לרפסודות של חוות הדגים באילת, היא דוגמה נוספת לבורות ולציניות של הארגונים הירוקים. בימים אלה מתקיימים הליכים חוקיים להסדרת פעילות חוות הדגים באילת, אך מסתבר ש'הירוקים' שפעלו באילת הם יותר צהובים מירוקים.

"הם מתעלמים ממצוקת הפרנסה של יישובי הערבה, מהאבטלה הגואה באילת, מהנזק שגורמים התיירים בשמורה ומכמויות השפכים העצומות שעיריית אילת מזרימה למי המפרץ. אותם 'ירוקים' מעדיפים לשרת אילי הון בעלי אינטרסים, שמממנים את פעילותם במסווה של שמירה על ערכי טבע. מנהלי חוות הדגים כבר הודיעו שאם תוכח פגיעה של חוות הדגים באלמוגים הם יהיו הראשונים לצאת מהמים". גנאור נמנע מלהתייחס לטענות המפגינים על האלימות שנהגו בהם עובדי החוות.

את תגובת דובר משטרת אילת לא ניתן היה להשיג.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully