וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יעקב העליון: "אין לכם עסק עם מפלצת"

ורד כהן-ברזילי

11.11.2002 / 10:12

הנאשם באונס קטינה כתב מכתב לשוטרת שחקרה אותו; "אני בטוח שהנערה פעלה בתמימות אפילו אם באה בכוונה בחצאיות מיני קצרצרות ועקבים", כתב; "אני לא רק שבר כלי אלא אפילו לא גבר"

יעקב העליון, הנאשם באונס קטינה בת 14 והטרדה מינית של אחותה, כתב לפני כשבוע, ב-6.11, מכתב אותו הפנה לשוטרת שחקרה אותו, ורד:

"כזכור לך בראשית החקירה התעלמתי מעצתו של עורך הדין שלי ועניתי על שאלותייך למרות שהייתי בהלם נורא אחרי מות רעייתי וכל מה שהיה אחריו. עשיתי זאת כי חשבתי שיחד איתך נגיע לחקר האמת. הרי את מבינה שלא עשיתי שום דבר רע ושאני לא מסוגל לעשות שום דבר רע. עם השנים… הידרדרתי גם מבחינה גופנית וגם מבחינה נפשית. אין רגע אחד בחיי ללא כאב וסבל".

בנוגע למהלך החקירה כתב העליון: "ורד, עניתי לשאלותיך בהתחלה, כי אין לי תחושה שעשיתי משהו רע אבל פתאום התחלת להתנהג אלי בהשפלות מחרידות. הצגת בפני את תמונת נכדתי האהובה וצעקת עלי שאני פדופיל מבחיל. כשאמרתי לך שאני מרגיש רע מאוד, אמרת לי ש"איכילוב זה חמש דקות מכאן", כאילו אני לא אדם. אמרת לי שאני האדם הכי שפל והכי מושפל בעיר עכשיו. זלזלתם בעורך דין שלי (עו"ד רונאל פישר) ואמרתם שעצותיו לא שוות כלום וקראתם לו "המגמגם הזה" וגם שלא אכפת לו ממני בכלל. השתמשתם בביטויים מגונים נוספים. מאותה שניה איבדתי את האמון בכם והתאכזבתי ממך במיוחד. קשה לי מאוד להאמין בכם".

העליון ביקש להוכיח את חפותו וביקש להתעמת עם הנערה בחדר החקירות: "אני רוצה שתדאגי לי לזריקת אמת או להיפנוזה או למכונת אמת, כדי שאני אוכל להוכיח שלא עשיתי שום דבר רע. אם זה יפסיק את העינויים של החקירות אני רוצה שתביאי את הנערה ומצדי תקשיבו לכל מילה בשיחה שלנו ואז אולי תביני שאין לכם עסק עם מפלצת, כמו שאתם חושבים שאני".

"הייתי מאוד מסור ליעל"

הנאשם התייחס למצבו הפיזי: "אני לעולם לא אנסה לטעון שהיא ניצלה את היותי חצי מת, כמעט מת מהלך, אדם שמחפש כל טיפת חום ואהבה לאחר שעות רבות שבהן אני מסוגר בעצמי ומדוכא. אני מאמין שהנערה פעלה כנראה בתום לב גמור אבל גם אני נהגתי כך. נעתרתי לשאלות שלה ולתהיות שלה. אני פדופיל? נכון שנזכרתי עם הנערה בתקופה בחיי כשהיה לי חום ואהבה. זה רק הגביר את התסכול אצלי. אני מניח שאת כבר יודעת שאני לא רק שבר כלי אלא אפילו לא גבר. אם את חושבת שעשיתי משהו לא בסדר אני רוצה שיוציאו אותי להורג!".

בנוגע לאשתו המנוחה, יעל העליון, אמר כי "תדעי לך שהייתי מאוד מסור ליעל כל חיי ואני חייב לאשתי האהובה את כל החיים שלי. היא ניסתה 35 שנים להחזיק אותי בעולם החיים, כשחזרתי מן המוות. היית מעלה בדעתך שהייתי מספר לה אם הייתי עושה משהו רע?".

בהתייחסו לנערה אמר העליון: "אני מודה שלפעמים חשתי שניצלו אותי ובשום פנים ללא הצדקה. אבל אני אומר מיד לעצמי שבטוח שהנערה פעלה בתמימות אפילו אם באה בכוונה בחצאיות מיני קצרצרות ועקבים גבוהים. אתם אומרים לי שהיא בת 14 ואני אומר לך ורד, שהלוואי שלבוגרים רבים הייתה את הבגרות שיש לנערה".

העליון ביקש מהחוקרת להפסיק את "ההשפלות" שהוא עובר בחקירותיו: "אני לא ממציא עכשיו את הדברים האלה… אני מתחנן לפנייך להביא את הנערה ומצדי שתתעדו או תצלמו או כל דבר אחר את הפגישה ואולי אז תבינו מה היה באמת. ואולי תפסיקו להשפיל אותי כמו ללכת עם מכנסיים נופלות לקרסולי ללא תגובה ולהגיד לי שתחזיק אותם בידיי כשאתם יודעים שאני לא יכול להחזיק אותם כי אני מחזיק בידי את הקביים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully