וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הורים בארה"ב: משחק מחשב שמפיץ הצבא מעודד "צלפים סדרתיים"

11.11.2002 / 9:52

טוענים: במהלך המשחק עוברים המשתתפים הכשרת צלפים "אמיתית מדי"; הורה מודאג: הילדים בכיתת בני מתאמנים בירי באובססיביות; הצבא: המשחק, שנועד למשוך מתגייסים, מחנך למשמעת ואיפוק

משחק מחשב שתוכנן ומופץ על ידי צבא ארה"ב גורם לזעם רב מצד הורים אמריקאים, המאשימים את יוצריו בעידוד והאדרת האלימות. בצבא פוסלים את הדרך בה רואים ההורים את המשחק, שזכה לשם "צבא אמריקה". אנשי הביטחון מצפים כי המשחק יסייע למשוך את רבבות צעירים שעל הצבא לגייס לשורותיו מדי שנה.

בבי.בי.סי דווח כי "צבא אמריקה" בנוי ממספר שלבים: עם תחילתו עוברים השחקנים רישום וטירונות וירטואליים. השלב הבא הוא השנוי במחלוקת - השחקנים עוברים לאימון מתקדם, הכולל הכשרה במסלול צלפים אותו מגדירים המבקרים כ"מציאותי יתר על המידה".

ג'ק תומפסון, אב לילד בן 10, מאיים לתבוע את הצבא במידה שלא ימנע מילדים את הגישה אליו. "בכל יום שאני מוריד אותו בבית הספר אני יודע שהסיכון בו הוא נמצא הולך וגובר. חבריו לכיתה, כמו חלק גדול מהאוכלוסיה, מתאמן באובססיביות במשחקי הצליפה האלה".

על רקע פרשת הצלף הסדרתי שזיעזעה את המדינה, הורים רבים כמו תומפסון, סבורים כי ההבדל בין משחקי הירי הווירטואליים למציאות הולך מיטשטש. מאז הופץ המשחק נעשה בו שימוש למעלה מ-24 מיליון פעמים, והגישה אליו היא חופשית לחלוטין.

בצבא ארה"ב טוענים כי לא מדובר ב"עוד משחק ירי". גורמים צבאיים הסבירו כי המשחק מבוסס על ערכים ראויים, והוא אף נועד להקנות למתנסים בו משמעת ואיפוק. לדבריהם, שחקנים שאינם מתנהגים כראוי, או יורים בבני אדם חפים מפשע, מוצאים את עצמם בכלא צבאי - וירטואלית כמובן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully