וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איתם מנסה לאחד הימין - במפד"ל מאיימים בפילוג

10.11.2002 / 20:19

חברי הסיעה גילו כי היו"ר דן בחשאי עם נציגי תקומה בריצה משותפת של הימין בבחירות; בעקבות המגעים, נערך היום סקר לבחינת אפקטיביות האיחוד; ליברמן ואילון מחכים לתוצאות

גורמים במפד"ל מאיימים בפילוג הסיעה, בעקבות המגעים החשאיים שניהל יו"ר המפלגה, אפי איתם, לאיחוד עם סיעות הימין. מנגד שוקל איתם להתפטר מהסיעה, במידה שלא יתאפשר לו לבחור בעצמו שניים מתוך שבעת המועמדים הראשונים ברשימת המפלגה לכנסת.

בערוץ 2 פורסם כי היום, במהלך ישיבת הסיעה, גילו חבריה באמצעות התקשורת כי השרים איתם ויצחק לוי נועדו עם פלג תקומה שבאיחוד הלאומי. לפי הדיווח בפגישה נידונה האפשרות לאחד את כל מפלגות הימין, למעט הליכוד, לרשימה משותפת שתתמודד בבחירות הקרובות.

ח"כ נחום לגנטל אמר בתגובה: "אם יהיה איחוד בין המפד"ל לבין תקומה וישראל ביתנו אני פורש מהמפד"ל". גם ח"כ זבולון אורלב מיהר לאיים בפילוג על רקע הדברים. בחוגיו של איתם אמרו היום כי עסקני המפלגה "מנהלים נגדו אינתיפאדה".

בגלי צה"ל דווח כי נציגי המפד"ל ותקומה החליטו לבחון את הנושא על-ידי עריכת סקר מקיף ביחס לאפקטיביות האיחוד. הסקר נערך היום ע"י חברת סקרים גדולה ותוצאותיו צפויות להגיע לידי הצדדים ביממה הקרובה.

איתם: אתפטר אם לא יינתנו לי הכלים להנהיג

יו"ר סיעת מולדת, בני אלון, ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, עודכנו לגבי הפגישה והודיעו שיביעו את עמדתם בנושא, כשתתברר יכולתה האלקטורלית של הרשימה המאוחדת. ח"כ צבי הנדל (האיחוד הלאומי ישראל ביתנו) אמר ביחס לפגישה: "אי אפשר להגיע להנהגה בלי לאחד את כוחות הימין. בינתיים, הלא-דתיים זה הרוב במדינה ולכן מי שלא משלים עם זה, ונשאר סגור במין כיתתיות צרה, אז הוא נשאר מפלגה סקטוריאלית".

הלילה פורסם כי איתם שוקל להתפטר מהמפד"ל במידה שלא יתאפשר לו לבחור בעצמו שניים מתוך שבעת המועמדים הראשונים ברשימת המפלגה לכנסת. בישיבת הסיעה אמר היו"ר: "אי אפשר לצפות ממני להנהיג את התנועה, כשלא ניתנים לי הכלים לעשות זאת". מרכז המפלגה ידון בסוגיה בשבוע הבא. בתוך כך, סיעת המפד"ל החליטה הערב לשריין לאישה את המקום החמישי ברשימתה לכנסת.

קצין רפואה ראשי לשעבר בצה"ל, תת-אלוף (במיל') אריה אלדד, הודיע היום על הצטרפותו לתנועת מולדת. אלדד, בנו של איש הימין ישראל אלדד, מתכוון להתמודד על מקום בכנסת מטעם המפלגה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully