וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קצין וחייל נהרגו היום ברצועת עזה

23.11.2000 / 23:03

סגן אדוארד מצ'ניק, בן 21 מבאר שבע נהרג בפיגוע במפקדת התיאום והקישור בנווה דקלים; סמ"ר סאמר חוסיין, בן 19 מחורפייש, נהרג בתקרית ירי במחסום ארז; חייל נוסף נפצע באורח אנוש; העימותים בשטחים נמשכו בערב

דובר צה"ל התיר לפרסום הערב כי קצין וחייל צה"ל נהרגו היום בתקריות בשטחים. בפיגוע בצהרים במפקדת התיאום והקישור בגוש קטיף נהרג סגן אדוארד מצ'ניק, בן 21 מבאר שבע. שני חיילים נפצעו בתקרית באורח קל, ופונו לקבלת טיפול רפואי. בחילופי אש במחסום ארז נהרג סמ"ר סאמר חוסיין, בן 19 מחורפייש. באותה תקרית נפצע באורח אנוש חייל נוסף, המאושפז בשעה זו.

סגן מצ'ניק יובא למנוחות מחר בשעה 12:00 בבית העלמין הצבאי בבאר שבע. סמ"ר חוסיין ייטמן מחר בשעה 13:00 בכפרו חורפייש.

במהלך הפיגוע נפצע גם שוטר פלסטיני.

ארגון פלסטיני המכונה "הכוחות על שם עומר אל מוכתר", לקח הערב אחריות על הפיגוע בו נהרג סגן אדוארד מצ'ניק.צה"ל החליט להפסיק את עבודת התיאום והקישור עם הפלסטינים, והורה להם לפנות את המשרדים ברצועת עזה, וביהודה ושומרון. מצה"ל נמסר כי הפלסטינים לא יוכלו לשוב למשרדים כל עוד לא תורגש רגיעה בשטחים.


עימותים התנהלו היום גם באזור מחנה שדמה, סמוך לבית סחור, בחברון, במחנה הפליטים אל פאוור, בהר חברון, ובצומת יקיר. חילופי אש מתנהלים גם בכפר אל-חאדר בין כוחות צה"ל לפלסטינים. בעקבות האירוע נחסם כביש המנהרות.

בשעות הצהריים נהרג פעיל חמאס בהתפוצצות מכוניתו בעיר שכם. מקורות פלסטינים דיווחו כי מדובר באיברהים בני עודה, ששוחרר לאחרונה על ידי הרשות הפלסטינית מבית הכלא בשכם. ההערכה היא שמדובר בתאונת עבודה. בחמאס מאשימים את ישראל בהריגתו של האיש, אולם צה"ל מכחיש כל קשר למותו.

החמ"ל בנווה דקלים קרס כליל מעוצמת הפיצוץ

הפיצוץ במשרדי התיאום והקישור בנווה דקלים ברצועת עזה, אירע בשעה 12:00 בצהריים. המבנה, חמ"ל משותף הנמצא בסמוך למחנה הפליטים חאן יונס, קרס כליל. דובר צה"ל מסר כי בחמ"ל היו גם גורמים פלסטינים וככל הנראה בין הפצועים יש גם נפגע פלסטיני. המטען התפוצץ סמוך לחומה המקיפה את המשרד הדרומי באזור התעשייה של נווה דקלים. ככל הנראה, מדובר בפצצת מרגמה, אך עדיין לא ידוע אם הוטמנה במקום או שנורתה אל תוך הצריף.

שני מטעני צד הופעלו הבוקר סמוך לסיורי צה"ל ברצועת עזה. בשעה 11:00 בבוקר הופעל מטען צד ליד סיור צה"ל במחסום ארז, בעקבותיהם החלו חילופי האש בהם מצא את מותו חוסיין. מוקדם יותר הבוקר התפוצץ מטען צד ליד סיור של צה"ל סמוך למחסום ארז. לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל, בחילופי האש שהתפתחו במקום נהרג פלסטיני.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully