וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בתו של הרב לוינגר נידונה ל-4 חודשי מאסר

ורד כהן-ברזילי

10.11.2002 / 18:08

כנרת רוזנטל, בת 39 ואם ל-11, הורשעה בהכשלת שוטר, בתקיפת שוטר ובהתעללות בבעל חיים; פגעה עם מכוניתה בשני שוטרים וסוס ליד בית המשפט, בעת דיון בעניין חוליית הטרור היהודית

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום על כנרת רוזנטל, בתו של הרב משה לוינגר, ארבעה חודשי מאסר בפועל ושישה חודשי מאסר על תנאי. בעקבות בקשה של עורך דינה של רוזנטל לערער על גזר הדין, הוחלט לעכב את ביצועו.

רוזנטל, בת 39, אם ל-11 ילדים בגילאי שנתיים עד 21 ותושבת ההתנחלות בת עין, התפרעה מחוץ לבניין בית המשפט המחוזי בירושלים בעת הוצאתו של אחד מעצורי חוליית הטרור היהודית. היא הורשעה בשתי עבירות של הכשלת שוטר, בשתי עבירות של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, בעבירה של מעשה פזיזות ורשלנות, בעבירה של התעללות בבעל חיים, ובשתי עבירות של אי ציות לתמרורים.

מהכרעת הדין עולה כי רוזנטל הגיעה במאי השנה במכוניתה וחנתה ליד הכניסה האחורית. באותו הזמן התקיים בבית המשפט דיון בעניינו של יוסף בן ברוך, תושב בת עין, שנחשד כי ניסה יחד עם חבריו לבצע פיגוע בבית הספר הערבי לבנות בירושלים. מאוחר יותר, בעת שהמשטרה התכוונה להוציא את בן ברוך מבית המשפט התניעה רוזנטל את מכוניתה והחלה בנסיעה איטית למרות ששוטר שהוצב במקום סימן לה לעצור.

השוטר, שלמה הראל, קרא לה להיזהר, ורונזטל השיבה 'תיזהר אתה', האיצה את נסיעתה ופגעה ברגליהם של הראל ושל שוטר נוסף, מנשה נחום. הראל נסוג, אך רוזנטל המשיכה בנסיעתה ופגעה בו שוב. לאחר מכן חסמה ברכבה את השער. בשל כך, נאלצה המשטרה להוציא את בן ברוך מהשער הקדמי. כשהבחינה רוזנטל בכך פתחה בנהיגה פרועה אל השער הקדמי.

בנתיב נסיעתה של רוזנטל עמד גם פרש-שוטר בשם ירון דואר שסימן לה בידו לעצור. רוזנטל המשיכה לנסוע, נגחה ברכבה את רגליו האחוריות של הסוס שנחבל והחל להשתולל. רוזנטל המשיכה בנהיגה הפרועה אל הרחוב בו ממוקם השער הראשי. השוטר דוד חנוני סימן לה לעצור, אך היא המשיכה לנסוע לכיוונו, והוא קפץ מעל לגדר הבטיחות כדי להתחמק ונפצע מהקפיצה. רוזנטל נעצרה רק ברמת אשכול כאשר רכבה פגע במכשול ונעצר.

גם רישיונה יישלל

הפרקליטות ביקשה לגזור על רוזנטל מאסר בפועל לתקופה ממושכת, מאסר על תנאי, קנס ושלילת רשיון הנהיגה. כמו כן היא ביקשה לחלט את רכבה של רוזנטל. פרקליטה של רוזנטל, עו"ד נפתלי ורצברג ציין מנגד כי למרשתו היא בת למשפחת מתנחלים ידועה, ללא הרשעות פליליות מחוץ לזו. ורצברג ציין כי מרשתו היא אם ל-11 ילדים שמצויה במעצר בית מאז שהעבירה בוצעה. הוא ציין בנוסף כי אף שוטר לא נפגע.

שופטת בית המשפט המחוזי, מרים נאור ציינה בגזר הדין כי היא רואה חומרה מיוחדת בכך שרוזנטל העמידה שוטרים שונים בסכנה. "העמדת שוטרים בסכנה בכל מצב דבר פסול הוא, וכך גם הכשלתם ותקיפתם. לרקע הימים בהם אנו נמצאים יש לראות את התופעה ביתר חומרה". בהמשך כתבה: "הנאשמת עברה עד למאוד את קו הגבול המפריד בין מחאה גרידא לבין מעשים פליליים". בנוסף לעונש המאסר החליטה השופטת נאור לפסול את רשיון הנהיגה של רוזנטל למשך שנתיים מיום שחרורה. בעניין חילוט הרכב השופט נאור בחרה שלא לקבל את בקשת המדינה בטענה כי הדבר יפגע בבעלה ובילדיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully