וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחפש מינוי קבוע: נתניהו הציע את תיק התקשורת לשר לוין

17.5.2017 / 20:35

ביום ראשון תסתיים תקופת הכהונה הזמנית של הנגבי בתפקיד, וראש הממשלה הציע את התיק שיצר סביבו סערות רבות כל כך לשר התיירות, בנוסף לתפקידו הקיים. הנגבי: נתניהו ואני לא שוחחנו על הנושא

באדיבות חדשות ערוץ 2

(הפרקליטה המובילה את חקירת נתניהו: "אין דבר כזה מתנות פעוטות", בתחילת החודש)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע לשר התיירות יריב לוין את תפקיד שר התקשורת, לקראת תום תקופת הכהונה הזמנית של בן סיעתו צחי הנגבי בתפקיד. נתניהו מחויב כעת למנות לתפקיד שר במינוי קבוע, והציע את התפקיד ללוין בנוסף על תיק התיירות שבו הוא מחזיק מתחילת הקדנציה, ולא במקומו. בלשכת השר לוין סירבו להגיב, ואילו הנגבי אמר היום (רביעי) לוואלה! NEWS, כי עד כה לא שוחח עם נתניהו על הנושא.

לאחר הבחירות ב-2015, התעקש נתניהו להשאיר בידיו את תיק התקשורת, אולם בחודש פברואר הוא העביר אותו באופן זמני לידי הנגבי, על רקע עתירות לבג"ץ. בעתירות נדרשה הפסקת כהונתו של נתניהו כשר התקשורת בשל ניגוד עניינים, לנוכח יחסיו עם המיליארדר ארנון מילצ'ן, מבעלי ערוץ 10 ואחד מהגורמים המרכזיים בחקירת תיק 1000, "פרשת המתנות".

ישיבת ממשלה 14 במאי 2017. רויטרס
נתניהו/רויטרס

לאחר שנחשפו קשריו של נתניהו עם מילצ'ן במסגרת חקירת תיק 1000, ולאור הגילויים על קשריו של ראש הממשלה עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס במסגרת חקירת תיק 2000, הוגשו שתי עתירות לבג"ץ נגד המשך כהונתו בתפקיד – האחת, מטעמו של יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, והשנייה על ידי התנועה לאיכות השלטון.

בעקבות העתירות, הבהיר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לראש הממשלה כי יתקשה להגן על המינוי בבג"ץ, ונתניהו החליט להפקיד את התיק באופן זמני בידיו של הנגבי. ואולם, תקופת מילוי מקום של שר מוגבלת לשלושה חודשים בלבד, ועל פי החוק, לא ניתן להאריכה והיא תפוג ב-21 במאי.

יריב לוין, מחוץ לפגישת אביגדור ליברמן ובנימין נתניהו, לשכת ראש הממשלה. מאי 2016. נועם מושקוביץ
השר לוין/נועם מושקוביץ

לפני כחודשיים, על רקע משבר תאגיד השידור הציבורי, פנה יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג פנה שוב ליועץ המשפטי לממשלה ודרש ממנו להטיל על נתניהו מגבלות אישיות ולמנוע ממנו כל עיסוק בתחום התקשורת. עם זאת, אביחי מנדלבליט קבע כי "מתוקף תפקידו, רשאי ראש הממשלה לעסוק בעניינים הנוגעים למשרדי הממשלה השונים, והעובדה שהוא אינו מכהן עוד כשר התקשורת אינה שוללת את מעורבותו בתחום התקשורת בכובעו כראש הממשלה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully