נושאים חמים

משטר אסד מכחיש כי הוא הקים משרפה: "סיפור הוליוודי של ארה"ב"

ממשלת סוריה דחתה את הטענות של הממשל האמריקני ולפיהן היא שורפת את גופותיהם של אלפי אסירים שנתלו בבית הכלא סידאניא שבאזור דמשק במהלך המלחמה. "מנותק מהמציאות"

חדשות מתפרצות לפני כולם הורידו עכשיו הורידו עכשיו להורדת האפליקציה מ-Google Play להורדת אפליקציה מ-AppStore
צילום: מרים צחי, עריכה: יאיר דניאל

ממשלת סוריה הכחישה היום (שלישי) את הטענות האמריקניות שלפיהן היא הקימה משרפה בבית כלא באזור דמשק שבו היא שורפת את גופותיהם של אסירים שהיא מוציאה להורג. בהודעה של משרד החוץ שפורסמה בסוכנות הידיעות הרשמית סאנ"א נאמר כי הממשל האמריקני פרסם "סיפור הוליוודי חדש שמנותק מהמציאות" כשחשף תמונות לוויין שחושפות לכאורה את הקמת המבנה בבית הכלא סידאניא הסמוך לבירה.

סטוארט ג'ונס, עוזר שר החוץ של ארצות הברית לענייני המזרח התיכון, אמר כי הממשל סבור כי המשרפה משמשת לשריפת הגופות בבתי הכלא, שבו משטרו של בשאר אסד מוציא להורג אלפי אסירים בשנים האחרונות.

דוח של ארגון אמנסטי שפורסם בפברואר האחרון העלה כי בין 20 ל-50 אסירים נתלים מדי שבוע בבית הכלא, וכי בין 5,000 ל-13 אלף אסירים הוצאו להורג במקום מאז תחילת מלחמת האזרחים ועד דצמבר 2015. בדמשק הכחישו גם את הטענות הללו. לפי אמנסטי, סביר להניח שההוצאות להורג במקום נמשכות עד היום, כך שעוד אלפי אסירים נתלו בסידאניא.

לקריאה נוספת בנושא
ארצות הברית: "אסד הקים משרפה לאלפי גופות אסירים בכלא"
שורפים עדות לזוועות: "בית המטבחיים" של אסד למתנגדי המשטר
גלנט: "הגיע הזמן לחסל את אסד - פשוטו כמשמעו"

תיעוד שפרסמה מחלקת המדינה של בית הכלא סידנאיא 15 במאי 2017 (צילום מסך , מחלקת המדינה האמריקנית)
מתחם בית הכלא בסידאניא שבו נראית לפי ארה"ב המשרפה (צילום: מחלקת המדינה)