בשל ניגוד עניינים: הממשלה תאשר מחר העברת סמכויות מכחלון

בצעד טכני, יעברו הסמכויות לשר הכלכלה כהן. מדובר בנושאים הנוגעים לגז טבעי בשל קשריו של כחלון עם איש העסקים קובי מימון, ולכל הקשור בחברת התקשורת הוט, שבה מכהנת אחותו של שר האוצר בתפקיד בכיר

13/05/2017
בסביבתו מבהירים כי גם כך לא עסק בנושאים הללו עד כה. כחלון(צילום: אדריאן הרבשטיין)

הממשלה צפויה לאשר מחר (ראשון) העברת שורה של סמכויות ותחומי אחריות מידיו של שר האוצר משה כחלון לשר הכלכלה אלי כהן, שבהן נגוע כחלון בניגוד עניינים. כהן יעסוק במקומו של כחלון בכל הנושאים הנוגעים לגז הטבעי, כמו הרישיונות לחיפושי גז ונפט והולכת גז בתחומי המדינה, לאור חברותו של שר האוצר עם איש העסקים קובי מימון, וכן כל מה שנוגע לחברת התקשורת הוט, שבה מכהנת אחותו של כחלון בתפקיד בכיר.

ב-2015, אחרי הרכבת הממשלה, גיבשה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, חוות דעת שבו פורטו התחומים ששר האוצר מנוע מלטפל בהם בשל ניגוד עניינים. בשל חברותו עם מימון, שהוא בעל קשרים עסקיים עם קבוצות הפעילות בתחום הגז הטבעי בישראל, נאסר עליו לטפל בכל הנוגע לנושא, וכחלון אף נמנע להצביע בשל כך על מתווה הגז הטבעי שקידם ראש הממשלה.

טוב לדעת (מקודם)

שיטת השחייה שתשנה את חייכם (ותעשה אתכם חטובים)

מוגש מטעם TI SWIM
הסמכויות יישארו בכולנו. השר כהן(צילום: ספק 500, דודי וקנין)

על כחלון נאסר לעסוק בנושא מיסוי רווחי נפט וגז, ברגולציה על הפקת גז ונפט ועל שיווק גז, וכן הפיקוח על מחירים בכל הקשור לגילויי נפט. בזמן שנתניהו קידם את מתווה הגז, הסמכויות הועברו לידיו של יריב לוין, וכחלון נמנע מלהשתתף בדיונים ולהצביע בנושא. כעת, הסמכויות חוזרות לידי מפלגת כולנו, ויהיו בידיו של שר הכלכלה אלי כהן כל עוד כחלון מכהן בתפקיד שר האוצר. בתחום התקשורת כהן יטפל בכל מה שנוגע לחברת הוט או כל חברה אחרת שקשורה איתה בקשר עסקי, ובנוסף גם לסמכויות הנוגעות לבתי הזיקוק.

בסביבתו של כחלון אומרים כי מדובר בשינוי טכני בלבד שכן כחלון לא עסק בנושאים הללו מאז שסוכם הסדר ניגוד העניינים. לפי הצעת ההחלטה שתובא לאישור הממשלה, תחומי הפעולה יישארו באחריות משרד האוצר, והדרג המקצועי במשרד האוצר ימשיך למלא את התפקידים המקצועיים בהם.

בנוסף, הממשלה תאשר מחר את מינויו של שי רינסקי למנכ"ל משרד הכלכלה במקומו של עמית לנג שעוזב אחרי ארבע שנים את תפקידו. לנג שימש מנכ"ל המשרד תחת השרים נפתלי בנט ואריה דרעי ואף בתקופה שבה ראש הממשלה בנימין נתניהו וכחלון החזיקו בתיק. רינסקי, שימונה במקומו, משמש סמנכ"ל בחברה למשק וכלכלה של מרכז השלטון המקומי ובעבר ייעץ לשרים לשעבר גדעון סער ולימור לבנת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully