וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה נסגרה במגמה מעורבת

23.11.2000 / 17:26

הבורסה רשמה הבוקר ירידות שערים חדות לאחר פקיעת אופציות המעו"ף לחודש נובמבר, אולם לקראת הסגירה נרשמה התמתנות בירידות

הבורסה נסגרה במגמה מעורבת, לאחר שרשמה ירידות שערים חדות עם פקיעת אופציות המעו"ף לחודש נובמבר בשעות הבוקר.

מדד תל אביב 100 ירד ב-0.14 אחוז לרמה של 467 נקודות, המעו"ף נסגר ללא שינוי ברמה של 476.1 נקודות והתל-טק רשם ירידה של 1.15 אחוז.

בשעות הבוקר נרשמו ירידות שערים חזקות, שבתום יום המסחר הפכו למגמה מעורבת. הבורסה רשמה היום מחזור מסחר חריג יחסית של כ-581 מיליון שקל, בשל פקיעת אופציות המעו"ף לחודש נובמבר. מנהלת השקעות בבית ההשקעות מנורה גאון, שירי הייבלום, אמרה שלאחר הפקיעה נרשמה ירידה של 2.5 אחוז, אולם לאחר כרבע שעה היא נבלמה והירידות התמתנו לרמה של כחצי אחוז. הייבלום: "הירידות המתונות נרשמו משום שהמחירים נוחים. ככל הנראה ישנם מספר גופים מוסדיים, שברמת מחירים כזו החליטו להגדיל פוזיציה מתוך אמונה כי זהו סוף הדיכאון".

אמש נרשמו ירידות חדות במניות הישראליות הנסחרות בוול סטריט, והמניות הדואליות נרשמות כעת גם ירידות חדות. טבע יורדת כעת ב-2.35 אחוז, ריטליקס צנחה ב-7.09 אחוז ופורמולה ירדה ב-1.98 אחוז.

מניית בזק עלתה ב-1.4 אחוז, לאחר שבמשך כחצי יום נסחרה בירידות. בזק פרסמה החלטתה לבחור בקבוצת שמרוק האמריקאית כנציגתה לרכישת אחזקות מוטורולה בפלאפון.

מניית מת"ב רשמה ירידה של 1.54 אחוז. החברה דיווחה אתמול בתום יום המסחר בניו יורק על ירידה של כ-5 אחוז בהכנסות הרבעון השלישי השנה ל-107 מיליון שקל, לעומת 112 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. מת"ב רשמה הפסד תפעולי של 28.5 מיליון שקל לעומת רווח של 25.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

מניית פי.סי.בי עלתה ב-3.52 אחוז. החברה פרסמה את הדו"ח הרבעוני שלה, לפיו הכנסותיה עלו ב-81.8 אחוז לרמה של 97.8 מיליון שקל לעומת 53.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי שלה הסתכם ב-20.2 מיליון שקל לעומת 2.45 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. המדובר בעליה של מעל ל-700 אחוז ברווח התפעולי.

מניית בנק דיסקונט ירדה ב-1.13 אחוז. אתמול פרסם הבנק אזהרת רווח, זו הפעם השניה השנה. מעריב פרסם היום כי הבנק צפוי לסיים את הרבעון השלישי השנה עם הפסד של כ-30 מיליון שקל.

בנק ישראל פרסם היום כי למרות הארועים הבטחוניים, עלה המדד המשולב לבחינת מצב המשק ב-0.3 אחוז בחודש אוקטובר. בנק ישראל מדווח כי נתוני המדד המשולב משקפים את המשך הגידול בפעילות במשק, אך בקצב מתון מזה של המחצית הראשונה של השנה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully