וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דוברים מדרום אמריקה מכחישים המפגש בין חיזבאללה לאל קעאדה

8.11.2002 / 17:55

גופי מודיעין: התקיימו מגעים בין ארגוני טרור במשולש הגבולות בין ברזיל, ארגנטינה ופרגוואי; המטרה: תכנון פיגועים נגד ארה"ב וישראל; באזור קהילה מוסלמית גדולה עם זיקה לטרור

דוברים מברזיל ומפרגוואי מכחישים כי פעילים של חיזבאללה ואל קאעדה נפגשו בדרום אמריקה כדי לתכנן פיגועים נגד יעדים אמריקאים וישראלים. בקול ישראל דווח כי מפקד משטרת ברזיל באזור ציין כי נציגים של ברזיל, ארגנטינה ופרגוואי נועדו לפגישה שגרתית לפני כשבוע ובמהלכה לא הועלה עניין המפגש של פעילי הטרור.

דניאל סובלמן, כתב "הארץ", מוסיף:

אישים בכירים בארגוני טרור, ובהם חיזבאללה וארגונים המזוהים עם אל-קאעדה, נועדו באחרונה במשולש הגבולות שבין ברזיל, ארגנטינה ופרגוואי, באזור הנקרא "סיודאד דל אסתא", כדי לתכנן פיגועי טרור נגד מטרות אמריקאיות וישראליות. כך דיווחה אמש רשת הטלוויזיה האמריקאית סי.אן.אן מפי מקורות מודיעיניים במזרח התיכון.

בנוסף מצטטת רשת הטלוויזיה את ראש המודיעין הארגנטינאי - ה"סידה" - מיגל טומה, שאמר כי מאחורי האזהרות מפני פיגועים שפירסם ארגונו לפני כשבועיים, ניצב מידע עדכני שהצביע על עליה בפעילויות הקשורות לטרור. לדברי טומה, "לא יהיה זה בלתי מציאותי שעשויה להיות פעולה כלשהי שתהיה מיועדת למנוע או להגיב על מתקפה נגד עיראק".

מקורות מודיעיניים במזרח התיכון - הרשת לא ציינה אם מדובר במקורות ישראליים - סיפרו לסי.אן.אן כי ראש מנגנון פיגועי חו"ל בחיזבאללה, עימאד מורנייה, מתאם את פעילויות הטרור בדרום אמריקה. לדבריהם, מורנייה מעורב בתוכניות לתקוף מטרות אמריקאיות או ישראליות במקרה שארה"ב תתקוף את עיראק, או שישראל תיגרר למהלך הצבאי המתוכנן.

"כפר הנופש" של החיזבאללה

בחודש שעבר התפרסמו בתקשורת בפרגוואי שני דיווחים, אחד מהם מפי גורמים במוסד הישראלי, לפיהם ישנה "התעוררות" בפעילויות טרור במשולש הגבולות. אזור סיודאד דל אסתא ידוע כאזור המכיל ריכוז של קהילה מוסלמית גדולה. בשנים האחרונות דווח על פשיטות שנערכו במקום, שבמהלכן הוחרם חומר תעמולתי רב של ארגון חיזבאללה. האזור נמצא בדרך כלל מחוץ לתחומי רשויות הביטחון השונות, אם כי מאז פיגועי ה-11 בספטמבר דווח על הידוק הפיקוח הביטחוני באזור מצד שלוש המדינות.

מקורות מודיעיניים ישראלים ציינו בעבר, כי מדובר באזור שאליו נוהג החיזבאללה לשלוח את פעיליו לתקופות "מנוחה". ביחס למורניה, שנחשב מבוקש בכיר על ידי ארה"ב, הרי שלאחר 11 בספטמבר נודע כי הוא עזב את איראן ועבר ללבנון. עם זאת, נראה כי לא ידוע על כל שיתוף פעולה אסטרטגי בין חיזבאללה לארגונו של בן לאדן. זאת, למרות שגורמים רשמיים בישראל ציינו כי יש אינדיקציות לאפשרות של שיתוף פעולה "מקומי" בין פעילי שטח נמוכי-דרג משני הארגונים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully