וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים מותיר המלצתו למניית נכסים ובנין ב"החזק"

23.11.2000 / 12:10

זאת למרות ירידה של 22 אחוז בשער המניה בחודשיים האחרונים; צופה כי המצב הבטחוני ימשיך להשפיע לשלילה על שוק הנדל"ן בכלל ופעילות החברה

בנק הפועלים מותיר המלצתו למניית נכסים ובנין ב"החזק", למרות הירידות החדות בשער המניה בתקופה האחרונה.

נכסים ובנין, שבשליטת דיסקונט השקעות, עוסקת בעיקר ביזום, הקמה וניהול של נכסים מניבים (למסחר, תעשיה ומשרדים), בניה למגורים והשקעה בענף ההדרים, באמצעות אחזקה של כ-36 אחוז בחברת מהדרין. לאחרונה זכתה החברה עם קבוצת כרמלטון במכרז לתכנון, מימון, הקמה והפעלה של פרויקט "מנהרות הכרמל", וכעת היא מתמודדת על מכרז להקמת הרכבת הקלה בירושלים.

האנליסט שי קמין מהבנק מציין כי השיפור בהכנסות החברה ברבעון השלישי השנה מיוחס למרבית מגזרי הפעילות של החברה. לאחרונה פורסם כי דיסקונט השקעות החליטה שלא למזג את פעילותן של שתי חברות הבנות שלה בתחום הנדל"ן, נכסים ובנין ואזורים.

קמין מציין עוד את ההשפעות השליליות במצב הבטחוני וחוסר הוודאות במישור הפוליטי והמדיני על החברות השונות בענף הבניה: התלות בעובדי השטחים, המהווים 29 אחוז מכוח העבודה בענף; חוסר התעניינות הציבור ברכישת דירות; והירידה במוסר התשלומים במיוחד בתחום הקבלנות ובהשכרת מבנים למסחר ותעשייה. הוא מציין עוד כי תיתכן דחיה של כניסת מוסדות פיננסים וחברות רב-לאומיות לפעילות בארץ.

למרות ירידות השערים החדות בשער המניה בחודשיים האחרונים (ירידה של כ-22 אחוז מראשית אוקטובר בהשוואה לירידה של כ-11 אחוז במדד תל אביב 100), מותיר קמין את המלצתו למנית נכסים ובנין ב"החזק", על רקע הערכתו כי חוסר הוודאות במישור המדיני-בטחוני ימשיך להשפיע לשלילה בטווח הקצר הן על הפעילות בענף והן על שער המניה בבורסה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully