וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שנה וחצי מאסר לקצין משטרה שאנס את בתו

23.11.2000 / 9:55

ביצע בה שורת מעשים מגונים לאורך שנים מאז שהייתה בת 11; הבת שמרה זאת בסוד במשך כעשור מחשש לנידוי משפחתי; עונש האב הוקל לאור חוות דעת של שירות המבחן הסוציאלי

מאת אסף לוי

שנה וחצי מאסר נגזרה אתמול על קצין משטרה לשעבר שהורשע על פי הודאתו באונס בתו, במעשה מגונה, ובניסיון לבצע בה מעשה סדום, מאז שהייתה כבת 11, ובמשך מספר שנים.

תחילת הפרשה לפני כעשר שנים. בתו של קצין המשטרה נהגה להרטיב מתוך שנתה, והוא היה מוביל אותה לשירותים. באחד הלילות לקח הנאשם את בתו למיטתו במקום למיטתה, הפשיט אותה וביצע בה מעשים מגונים. מעשים אלו חזרו על עצמם עוד מספר פעמים, במשך תקופה של כמה שנים.

בשלב מסוים חדל האב מביצוע המעשים, ואסר על בתו לספר את שעשה לה, מחשש להרס המשפחה. הבת אכן שמרה בסוד במשך כעשר שנים את מעשי אביה, ולמעשה לא הגישה תלונה כלשהי במשטרה, מחשש לנידוי משפחתי. "המתלוננת חשה רגשי אשמה על שלא הבליגה ושתקה, שאלמלא כן יתכן והכל היה בא על מקומו בשלום", כתבה השופטת נורית אחיטוב בחוות הדעת, שהמליצה לגזור על האב 4 שנות מאסר.

הרכב של שלושה שופטים בראשות אב בית הדין, השופט אריה אבן ארי, החליט להקל בעונשו של האב לאור חוות דעת של שירות המבחן הסוציאלי, שבחן את המקרה והעריך כי עונש מאסר ממושך לאב יגרום לנזק משפחתי ועקב כך יפגע בסיכוייה של הבת להשתקם.

עורך דינו של האב, עו"ד ששי גז, ביקש לדחות את ביצוע גזר הדין בכדי לשקול האם להגיש בקשה להמיר את תקופת המאסר בעבודות שירות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully