נושאים חמים

מה חתולים רוצים? חוקרים פיענחו את הבעות הפנים שלהם והגיעו למסקנות

תמיד חלמתם להבין מה החתול שלכם רוצה מכם? מחקר חדש חושף מחשבות פנימיות של חתולים לפי הבעות הפנים שלהם - בתקווה לעזור לכם לתקשר איתם טוב יותר

חדשות מתפרצות לפני כולם הורידו עכשיו הורידו עכשיו להורדת האפליקציה מ-Google Play להורדת אפליקציה מ-AppStore

בסרטון – עובדות על חתולים

חוקרים מאוניברסיטת לינקולן סבורים שהצליחו לפענח מה חתולים חושבים - דרך הבעות הפנים שלהם. שפתם של החתולים והכלבים תמיד היתה בגדר תעלומה שהצליחה לסקרן חובבי חיות רבים, שעד היום מנסים לפצח את קוד התנהגותם. ברשת תמצאו מדריכים רבים שיעזרו לכם להבין טוב יותר את הרגשות והרצונות של חיות המחמד שלכם, אולם כעת החוקרים טוענים שהצליחו למצוא קשר ברור ובלתי מעורער בין הבעות פנים לרגשות ורצונות אצל חתולים.

חתולה (צילום מסך , הילה חצרוני)
אנחנו יודעים מה עובר לך בראש (מערכת וואלה! News, הילה חצרוני)

עוד בנושא:

קעקע על חתול ספינקס עירום - והגולשים זועמים
תמיד נוחת על הרגליים הביוניות: הניתוח ששדרג את החתול מבולגריה

החוקרים בחנו הבעות פנים של 29 חתולים ממקלט בעלי חיים בקנדה שצולמו ב-275 מקרים שונים. הם קיבצו את מכלול הרגשות ל-3 קטגוריות עיקריות: פחד, תסכול ורגיעה. תוצאות המחקר מראות שכשהחתול מביט ימינה - הוא רגוע, כשהוא מביט שמאלה ואוזניו ולחייו צונחות מטה - הוא מפחד וכשהוא מלקק את אפו ומרים את שפתו העליונה - הוא מתוסכל ולמעשה מתכוון לומר: "הבאתי לכם את המכרסם המדמם והחצי מת הזה. למה אתם לא משבחים אותי על זה?". כשהחתול שורק וחושף לשון - הוא רעב וכשהוא עצבני - הוא חושף שיניים.

הרבה מהבעות הפנים של החתול מתקשרות דווקא לתסכול. בעיתון "תהליכים התנהגותיים" נכתב: "הבעות פנים הקשורות באופן עקבי לתסכול כוללות שריקות, ליקוקי אף, הפלת לסת, הרמת השפה העליונה, קימוט האף, מתיחת הפה וחשיפת לשון".

via GIPHY

מחקר אחר של אוניברסיטת אורגון שהתפרסם בכתב העת המדעי Behavioural Processes, מצא שבניגוד למה שחושבים - חתולים הם דווקא נחמדים, לא פחות מהכלבים. במחקר נמצא שחתולים מעדיפים לבוא במגע עם בני אדם יותר מלאכול.