וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דרעי: לא אצביע ש"ס

7.11.2002 / 9:54

מקורביו של מנהיג ש"ס לשעבר: הוא לא יצביע בבחירות עבור התנועה שהקים; טוענים: אם ראשי המפלגה ישתמשו בשמו או בקריירה שלו בבחירות - יתבע אותם; השר ישי משוכנע: הוא כן יצביע ש"ס

אריה דרעי, מנהיג ש"ס לשעבר, לא מתכוון להצביע בבחירות הקרובות עבור התנועה שאותה הקים. דרעי גם לא ירשה לראשי התנועה להשתמש בשמו או בקריירה שלו לצרכי תעמולת הבחירות - כך דווח הבוקר בעיתון מעריב. בשיחה עם מקורב אמר דרעי כי "אין להם שום זכות לעשות זאת. אם זה אכן יקרה, אנקוט נגדם צעדים משפטיים".

מקורביו התבטאו אתמול בצורה יותר חריפה. "ש"ס בגדה באריה דרעי", אמרו לעיתון, "אלי ישי וחבריו מחקו אותו אצל הרב עובדיה והכניסו במקומו לתנועה אנשי שוליים, שאיש לא הכיר. הם ניסו להרוס אותו גם אחרי שהשתחרר. דרעי הוא פוליטיקאי בנשמה, אבל הם הרחיקו אותו, ועכשיו הם קוראים לו לדגל בצורה הכי צינית ונצלנית שרק אפשר, לטובת הבחירות. הם אומרים שדרעי הוא בשר מבשרם. איך הוא קשור אליהם בכלל? דרעי יישב בשקט בגלל הכבוד של הרב עובדיה, אבל אנחנו נתמוך בכל מי שפועל נגד ש"ס". בתגובה לדברים אלו, אמר השר ישי בראיון לגלי צה"ל, כי הוא משוכנע שדרעי יצביע עבור המפלגה.

בקול ישראל דווח כי בכירים בתנועת ש"ס ביררו עם דרעי לפני התפרקות הממשלה, אם יסכים להתמנות לנשיא התנועה ואילו השר אלי ישי ישאר בתפקיד היו"ר. לפי הדיווח, מקורביו אמרו כי יסרב לכל תפקיד רשמי בתנועה. יושב ראש הסיעה, יאיר פרץ, אמר כי הרב עובדיה יוסף הוא שיכריע בסוגיית שיתופו של דרעי.

"הרב עובדיה יחליט"

שחר אילן, "הארץ", מוסיף:

בעבר הצהיר ישי שתפקיד יו"ר ש"ס נמצא אצלו רק לפיקדון, והוא יחזיר אותו לדרעי עם צאתו מהכלא. היום הוא מפנה את מי שתובע ממנו לממש את השטר לרב עובדיה יוסף. "לא נטלתי את המפתחות מאף אחד ולא חטפתי שום דבר מאף אחד", הוא אומר. "הרב עובדיה יוסף הפקיד בידי את התנועה ואני יכול להבטיח לך שמה שהוא יחליט, כך יהיה. נקודה". לישי, כך נראה, אין כל ספק שהרב יחליט להשאיר את המפתחות אצלו. בסופו של דבר, זה לא סוד שהרב יוסף מעדיף את ישי, שנשמע לו, על פני דרעי שניהל את התנועה בעצמו. גם העובדה שדרעי בנה לעצמו מעמד עצמאי, שמאיים על התמיכה ברב יוסף, פועלת נגדו.

לפני כשנה, לראשונה מאז נכנס לתפקידו יו"ר ש"ס, אלי ישי, הוא תוקף את מחנה דרעי, מציגו כפוגע ברב עובדיה יוסף ומאיים בחרמות ונידויים. "פרחחים המכנים את עצמם אנשי דרעי, פוגעים בדעת תורה והופכים ללעג את פסיקת הרבנים", אומר ישי בראיון שפורסם בעיתון החרדי "משפחה".

מאז נכנס השר ישי לתפקידו כיו"ר התנועה, הוא הקפיד לא לתקוף ולבקר את קודמו, אריה דרעי. ראשית, דרעי אסיר והדבר היה מתקבל מאד רע בציבור. ושנית, ישי הגיע למסקנה שעמדת הקורבן הרבה יותר נוחה לו.

אך זמן קצר לפני שחרורו של דרעי, השיב ישי מלחמה. בין היתר, האשים ישי את דרעי כי השאיר אחריו מפלגה במצב קשה מאד שמוסדותיה היו על סף סגירה. הוא גם נסוג מהכרזותיו שיחזיר לדרעי את תפקיד יו"ר ש"ס, והבהיר שיפעל על פי החלטת הרב עובדיה יוסף (כלומר ימשיך בתפקידו).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully