"ביתי הוא מבצרי": סוכן סמוי הוביל למעצר 45 חשודים בפריצה וסחר בסמים

במבצע נרחב שערך חודשים וכוון נגד חוליות פורצים באזור גוש דן נתפסו כמויות סמים גדולות, אמצעי לחימה וסכומי כסף גדולים. מפקד מחוז ת"א: "מאבק בלתי מתפשר בעבריינים ובמי שמאיים על שלום הציבור"

29/03/2017
יותר מקילוגרם קוקאין. כמויות סמים גדולות שנתפסו במהלך המבצע(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

סוכן סמוי שהפעילה המשטרה בחודשים האחרונים באזור גוש דן הוביל הבוקר (רביעי) למעצרם של 45 עברייני רכוש וסמים ולתפיסת כמות גדולה של סמים, אמצעי לחימה וכספים. פעילות הסוכן היא חלק ממבצע "ביתי הוא מבצרי" שעליו הכריזה המשטרה בכלל המחוזות ברחבי הארץ, במטרה לצמצם את היקף עבירות הפריצה לבתים.

הבוקר נעצרו 15 פורצים, שפעלו במסגרת שמונה חוליות נפרדות, ולדברי המשטרה "פעלו בתחכום רב" ופרצו למאות בתי מגורים. עוד נעצרו 30 עבריינים נוספים שפעלו בתחומי סחר בנשק ובסמים. עשרות שוטרי יס"מ, מג"ב ובלשי משטרה פשטו על בתיהם של עשרות החשודים שהופללו בידי הסוכן הסמוי.

גורמים במשטרה אומרים שחלק מהעצורים במבצע הם ממובילי תחום עבירות הרכוש והפריצה במדינה. "חלק מהעצורים הם אנשים שהמקצוע שלהם במשך 20-30 השנים האחרונות הוא פריצה. אנשים שקמים בבוקר לעבודה והולכים לפרוץ לדירות", הוסיפו הגורמים. אחד מהעצורים נחשב למומחה מספר 1 בפריצה בעזרת מפתח תואם. "הוא פשוט מביט במפתח ועל פי הזיכרון משכפל אותו במכונת השכפול. כל מה שהוא צריך זה לזכור את הכתובת של בעל המפתח", סיפר קצין במשטרת מרחב יפתח.

תת-מקלע שנתפס במהלך המבצע(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
יותר מאלף כדורי אקסטזי. סמים שנתפסו במהלך המבצע(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

במהלך המעצרים נתפסו יותר מאלף כדורי אקסטזי, למעלה מקילוגרם של קוקאין וכמויות גדולות של סמים נוספים שאותם רכש הסוכן הסמוי מהסוחרים. בנוסף רכש הסוכן אמצעי לחימה שונים, בהם גם תת מקלע מסוג "קרל גוסטב". במסגרת מעצר החשודים חולטו לטובת קופת המדינה יותר ממאה אלף שקלים, מכספים שהשיגו במהלך ביצוע העבירות המיוחסות להם.

במשטרה שיבחו את פרקליטות מחוז תל אביב על "הליווי הצמוד, התמיכה והסיוע המשפטי הנדרש" שהביאו לאיסוף הראיות נגד החשודים ולמעצרם. הסוכן הסמוי ושותפיו למבצע קיבלו הבוקר תעודות הוקרה מידי מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, מפקד מחוז תל אביב, ניצב משה אדרי ומפקד היחידה המרכזית (ימ"ר) תל אביב, ניצב-משנה אבי ביטון.

"בחודשים האחרונים ראינו הפעלות סוכן מתוחכמות שהביאו למעצרים של מאות חברי ומפעילי חוליות פשיעה בכל רחבי הארץ", אמר אלשיך. "אזרחים רבים בישראל ישנים בביטחון ומנהלים את שגרת העסקים שלהם ללא פחד בזכות פעילות ענפה זו, דווקא מפני שאינם יכולים לדעת מה יכול היה לקרות ולא קרה".

טוב לדעת (מקודם)

מהפכת טיפולי הפנים: בינה מלאכותית וטכנולוגיית RF במכשיר ביתי

מוגש מטעם בי קיור לייזר
סמים שתפסה המשטרה במהלך המבצע(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
"לא נשלים עם פגיעה בביטחון האזרחים". ציוד ששימש את הפורצים שנעצרו במבצע(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

המפקד המחוז אדרי הוסיף: "אנו מצויים במאבק בלתי מתפשר בעבריינים ובמי שמאיים על שלום הציבור". לדבריו, "עבירת ההתפרצות לבתי דירה היא מהחמורות שיש. מעבר לעובדה כי מדובר בעבירה המוגדרת כעבירת רכוש, הרי שמדובר בעבירה הפוגעת בביטחון הבסיסי והאישי ביותר של האזרח הנורמטיבי כשהעבריינים חודרים לביתו".

עוד אמר אדרי כי "אנו כמשטרה לא יכולים ולא נשלים עם פגיעה זו ונילחם בה בכל הכוח. משטרת ישראל תשקיע מאמצים אין סופיים ותעשה שימוש באמצעים המתקדמים ביותר והמתוחכמים ביותר כדי להעמיד לדין את העבריינים ובכך להעניק ביטחון לתושבי המחוז".

סמים שנתפסו במהלך המבצע(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
רימון שנתפס במהלך המבצע(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully