סערת התאגיד: הרצוג פנה ליועמ"ש בדרישה למנוע מנתניהו לעסוק בנושא

יו"ר האופוזיציה פנה היום למנדלבליט ולמבקר המדינה יוסף שפירא ודרש לקבוע הגבלות אישיות על ראש הממשלה, בשל "מעורבותו הגסה בסוגיות השליטה והניהול של התאגיד". בחודש שעבר נאלץ נתניהו להעביר את תיק התקשורת לצחי הנגבי בשל עתירת הרצוג

20/03/2017
צילום: ניב אהרונסון, עריכה: שמרית גולדשטיין

(בווידאו: שר האוצר כחלון על משבר התאגיד)

עוד בוואלה!

השתלת הכליה היתה רק תחילת הדרך: טור אישי על היום שאחרי

בשיתוף האגודה לזכויות החולה

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג פנה הבוקר (שני) במכתב רשמי ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולמבקר המדינה יוסף שפירא בדרישה לקביעת הגבלות אישיות על ראש הממשלה בנימין נתניהו. הרצוג מבקש להגביל את נתניהו בכל הקשור לתחום התקשורת, ולהורות לו לחדול מכל עיסוק בתקשורת עד לגיבוש ההגבלות, זאת לאור מה שהוא מכנה "מעורבותו הבוטה והגסה של נתניהו בסוגיות השליטה והניהול של תאגיד השידור הציבורי ורשות השידור".

הרצוג, שעתר לבג"ץ ואילץ את נתניהו להעביר את תיק התקשורת באופן זמני לצחי הנגבי בחודש שעבר, כתב במכתב כי התנהלותו של ראש הממשלה בימים האחרונים בנושא תאגיד השידור הציבורי ורשות השידור, "מעקרת מתוכן הודעת את התפטרותו מתפקיד שר התקשורת". לדבריו, נתניהו שרוי בניגוד עניינים ומנצל את תפקידו כראש הממשלה על מנת להמשיך לפעול ולהוביל מהלכים רבי השפעה בתחום התקשורת.

"נתניהו שרוי בניגוד עניינים". הרצוג(צילום: ראובן קסטרו)

בפנייה למנדלבליט ושפירא, שנעשתה באמצעות היועצים המשפטיים שמעון בראון וערן מרינברגב, דורש הרצוג את התערבותם המידית וכותב כי במידה ולא יופעלו הגבלות על ראש הממשלה, "יפעל להרחקתו של ראש הממשלה מכל עיסוק התקשורת בהפעלת האמצעים הדמוקרטיים שבידו, כולל פנייה לבג"ץ".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully