וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סוכנת סמויה הופעלה בפרשת השוחד בביטוח הלאומי בירושלים

6.11.2002 / 13:48

הסוכנת אספה במשך שמונה חודשים ראיות לכאורה נגד העצורים, יהודים וערבים; חשודים כי הנפיקו תעודות תושב ירושלים לאלפי פלסטינים תמורת שוחד כספי ומיני; הובאו היום להארכת מעצרם

בית משפט השלום בירושלים האריך בשמונה ימים את מעצרו של מאהר עיד, סגן מנהל מחלקת הבטחת הכנסה בביטוח הלאומי במזרח ירושלים. בקול ישראל דווח כי הוא חשוד שהנפיק תעודות תושב ירושלים לפלסטינים תמורת שוחד.?

המשטרה ביקשה היום להאריך את מעצרם של שישה חשודים נוספים בפרשת השוחד בביטוח הלאומי בירושלים. היום פורסם כי המשטרה הפעילה סוכנת סמויה, עובדת במוסד לביטוח לאומי, שאספה במשך שמונה חודשים ראיות לכאורה נגד החשודים. על פי החשד הם הנפיקו תעודות תושב ירושלים לאלפי פלסטינים תמורת שוחד כספי ומיני.

יהונתן ליס, כתב "הארץ", מוסיף:

משטרת ירושלים עצרה בימים האחרונים עובד ברשות הפלסטינית, שלפי החשד העביר לידי הרשות מידע ממחשבי הביטוח הלאומי. האיש חשוד שהעביר לרשות רשימות שמות ופרטים של פלסטינים אשר שיתפו פעולה עם גורמי הביטחון בישראל.

הביטוח הלאומי מחזיק ברשימות של פלסטינים משתפי פעולה, כדי להעביר להם תגמול כספי מהמדינה. במשטרת ירושלים אומרים, כי בשנים האחרונות היו רשימות משתפי הפעולה עם ישראל חשופות לעיני הרשות הפלסטינית. לא ברור כמה שנים נמשכה העברת המידע. החקירה בעניין נפתחה לפני כשמונה חודשים, בעקבות מידע מודיעיני.

פעיל הרשות היה בקשר עם עובדים בביטוח הלאומי בשל מעורבותו בפרשת שוחד במוסד. חוקרי מפלג תשאול במשטרת ירושלים עצרו ביומיים האחרונים 10 חשודים בקבלת שוחד כספי ומיני מאלפי פלסטינים בתמורה לתעודת תושב בירושלים. בין החשודים שישה עובדים במוסד לביטוח הלאומי בעיר - שני יהודים וארבעה ערבים - וארבעה מתווכים תושבי מזרח ירושלים.

לפי החשד, עובדי הביטוח הלאומי קיבלו תמורת כל תעודת תושב ירושלים 5,000 עד 10,000 שקלים, וכן טובות הנאה ושירותים מיניים. חוקרי המשטרה מעריכים, כי עקב ההונאה שילם הביטוח הלאומי בשנים האחרונות מיליוני שקלים לתושבי שטחים שנרשמו כתושבי ירושלים. תעודת תושב מזכה את בעליה בקצבת ביטוח לאומי, בביטוח רפואי ובהנחה משמעותית במס הבריאות. התעודה גם מאפשרת למחזיקים בה תנועה קלה יותר במחסומי הצבא בתוך תחומי העיר ירושלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully