5 דברים שאתם צריכים לדעת היום

20 שנה לרצח בנהריים: חמישה דברים שאתם צריכים לדעת היום

החייל הירדני, שהשתחרר אתמול מהכלא, פתח באש לעבר קבוצת תלמידות ורצח שבע מהן. גם שליח טראמפ לענייני מו"מ בין ישראל לפלסטינים וגם נשיא בוסניה הרצגובינה יגיעו לישראל ועוד שני דברים שאתם צריכים לדעת היום

13/03/2017

שליחו של טראמפ בביקור בארץ

ביקור ראשון מנציג הממשל. גרינבלט(צילום: AP)

אתם צריכים לדעת שהיום ינחת בישראל ג'ייסון גרינבלט, השליח המיוחד של ארצות הברית לענייני המשא ומתן בין ישראל והפלסטינים. בכך, יהפוך גרינבלט לנציג הרשמי הראשון של הממשל האמריקני החדש של הנשיא דונלד טראמפ שמבקר בישראל. גרינבלט, שיחד עם חתנו של טראמפ ג'ארד קושנר, אמור לנהל את הניסיון "להשיג עסקה", כלשונו של טראמפ, בין ישראל והפלסטינים, ייפגש בביקורו עם הנשיא ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

נשיא בוסניה הרצגובינה בישראל

איווניק(צילום: AP)

אתם צריכים לדעת שהיום יבקר בישראל אישיות נוספת חשובה מהעולם – נשיא בוסניה הרצגובינה מלאדן איווניק. במהלך ביקורו הוא ייפגש עם מקבילו בישראל, נשיא המדינה ראובן ריבלין, לפגישת עבודה. השניים ייפגשו בבית הנשיא שבירושלים וידונו בהעמקת הקשרים בין המדינות בתחומי כלכלה, אקדמיה, תרבות ומדע. מדובר בביקורו הראשון של איווניק בישראל מאז מונה לנשיא.

עוד בוואלה!

"הייתי טבח, עבדתי משבע בבוקר עד חצות כדי להגשים את החלום להיות שחקן"

בשיתוף מפעל הפיס

הפגנת המרצים בעמק יזרעאל

כיתה ריקה במכללת עמק יזרעאל(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אגודת הסטודנטים)

אתם צריכים לדעת שהיום יפגינו המרצים של מכללת עמק יזרעאל במסגרת מחאה על תנאי ההעסקה של הסגל הזוטר. מאז החל הסמסטר, הסגל הזוטר שובת ודורש להשוות את תנאיו לאלה של המרצים הקבועים. כ-500 מרצים מלמדים במכללה, כ-370 מהם נמנים על הסגל הזוטר, ללא קביעות. הדרישה לשיפור בתנאי ההעסקה עלתה כבר לפני כשלוש שנים ובשנה האחרונה מתנהל משא ומתן עם ההנהלה, אך עד כה ללא תוצאות.

20 שנה לרצח בנהריים

שבע הנערות שנרצחו בפיגוע(צילום: אתר רשמי, אתר לזכר האזרחים חללי פעולות האיבה)

אתם צריכים לדעת שהיום נציין 20 שנה לפיגוע שבו נרצחו שבע נערות בנהריים. הפיגוע אירע במהלך טיול של תלמידות כיתות ז' וח' מבית ספר בבית שמש במקום. חייל ירדני, אחמד דקאמסה, פתח לעברן באש – ורצח שבע ופצע עוד שש. אחרי הפיגוע דקאמסה נידון למאסר עולם בכלא אום א-לולו, בעיר אל-מפרק שבצפון ירדן. אתמול הוא שוחרר אחרי 20 שנה.

53 שנים לרצח המסעיר בניו יורק

עשרות שכנים היו עדים - ולא עשו דבר. ג'נובזה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

אתם צריכים לדעת שהיום לפני 53 שנים, בשנת 1964, נרצחה קיטי ג'נובזה בניו יורק. מדובר ברצח שהוביל לסערה בארצות הברית ולשינוי בתפיסה על אודות החובה להגיש עזרה. ג'נובזה נדקרה למוות עשרות פעמים ואף נאנסה על ידי התוקף. לאחר המעשה התברר כי יותר מ-30 שכנים היו עדים למקרה, אולם אף אחד לא נקף אצבע כדי לעצור את המעשים. מחקרים פסיכולוגיים רבים התקיימו לאחר הרצח על "אפקט הצופה מהצד". בישראל קיים חוק המבוסס על המשפט העברי ולפיו "לא תעמוד על דם רעך", שמשמעותו החובה להגיש עזרה לכל מי שזקוק לכך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully