פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   לרגל יום האישה הבינלאומי: מחאת "יום ללא נשים" בארה"ב

   מארגני צעדת המחאה נגד טראמפ בינואר קראו לנשים שלא להגיע לעבודה ולנצל את הזמן כדי להשתתף בעצרות מחאה ודיונים. "אנחנו עוזרות למערכת לפעול, אך לא זוכות לשוויון", אמרה דוברת האירוע. טראמפ: "רוחש כבוד עצום לנשים"

   לרגל יום האישה הבינלאומי: מחאת "יום ללא נשים" בארה"ב
   צילום: רויטרס, עריכה: יאיר דניאל

   מארגני "מצעד הנשים" שהתקיים בתחילת השנה ברחבי ארצות הברית קוראים לנשים שלא להגיע היום (רביעי) לעבודה כדי להראות את השפעתן על החברה, במקביל לציון יום האישה הבינלאומי. במקום לבזבז כסף, קראו המארגנים לנשים להשתתף בעצרות ובמפגשים פוליטיים. "יום לא נשים" הוא הפעולה הראשונה של המארגנים מאז ההפגנות הנרחבות שנערכו יום לאחר השבעתו של דונלד טראמפ לנשיאות ב-21 בינואר. טראמפ אמר כי הוא "רוחש כבוד עצום לנשים" ברקע התבטאויותיו השוביניסטיות שנחשפו במהלך קמפיין הבחירות.

   לפי המארגנים, הם רוצים להפגין סולידריות עם נשים ברחבי העולם, שסייעו למאמציהם בינואר כשקיימו עצרות מקבליות בערים שונות. הדוברת קאסידי פינדליי אמרה כי המארגנים ספגו השראה ממחאת "יום ללא מהגרים" שהתקיימה בחודש שעבר כהפגנה נגד מדיניות ההגירה של הנשיא. לדבריה, מטרת המחאה היום להראות את השפעתן של הנשים על הכלכלה ועל החברה בארצות הברית. "אנחנו עוזרות למערכת לפעול, אך לא מקבלות יחס שווה", אמרה.

   במהלך היום צפויות להתקיים עצרות שונות לכבוד יום האישה הבינלאומי, בין היתר בסנטרל פארק בניו יורק, בוושינגטון הבירה, בפילדלפיה, בבולטימור, במילווקי ובברקלי שבקליפורניה. עם זאת, בהשוואה לינואר, רק כרבע מהנשים שחתמו על השתתפותן עשו זאת גם לקראת המחאה החדשה.

   הפגנה נגד נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בוושינגטון (עמרי נחמיאס )
   צעדת הנשים בוושינגטון, ינואר (צילום: עמרי נחמיאס)