וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היום השלישי ברציפות: ירידות שערים חדות בבורסת ת"א

22.11.2000 / 17:17

מניית בנק דיסקונט ירדה בכ-5 אחוז עקב פרסום אזהרת רווח לרבעון השלישי; שער הדולר נקבע על 4.119 שקל

הבורסה נסגרה בירידות שערים חדות זה היום השלישי ברציפות.

מדד תל אביב 100 ירד בכשלושה אחוז לרמה של 468 נקודות, המעו"ף רשם ירידה של 3 אחוז לרמה של 476 נקודות והתל-טק איבד 3.65 אחוז מערכו לרמה של 442 נקודות. מחזור המסחר בינוני ומסתכם ב-302 מיליון שקל.

המסחר היום הושפע מירידות החוזים העתידיים בוול סטריט ומהמסחר הלא וודאי והבלתי יציב בבורסות הוול סטריט ואירופה. גם הארועים הבטחוניים וההשלכות המדיניות שלהם אינם תורמים לאווירת מסחר טובה בזירת הבורסה.

מניית בנק דיסקונט איבדה 4.87 אחוז מערכה במחזור של 6 מיליון שקל, לאחר שהנהלת הבנק פרסמה היום אזהרת רווח, השנייה השנה, לפיה היא צופה ירידה משמעותית ברווח הנקי ברבעון השלישי, עד כדי מעבר להפסד. ההרעה בתוצאות העסקיות של הבנק נובעות, על פי הדיווח, מגידול בהפרשה ספציפית לחובות מסופקים בענף הנדל"ן, בעיקר, ולתוכנית לעידוד פרישת עובדים.

טבע ירדה ב-3.86 אחוז במחזור של 37 מיליון שקל, הגבוה ביותר בשעה זו בבורסה, עקב פער ארביטראז' שלילי שפתחה אתמול. שאר מניות הארביטראז' רושמות גם הן ירידות שערים בשעה: נייס יורדת ב-2.86 אחוז, ריטליקס רשמה ירידה חדה של 6 אחוז ומניית כור יורדת ב-3.9 אחוז.

בזק ירדה ב-2.11 אחוז, לאחר שאתמול פורסם כי הממונה על ההגבלים העסקיים הודיע להנהלת החברה כי ההסכמים שבכוונתה לחתום עם ספקיות האינטרנט הם הסכמים כובלים, ולכן אסורים על פי חוק. העיתון "גלובס" פרסם כי הנהלת בזק אמורה להכריז כזוכה במכרז לרכישת חלקה של מוטורולה בפלאפון, על קבוצת ב.ג., בה חברים החברה לישראל, ואנשי העסקים צדיק בינו ונוחי דנקנר. החברה לישראל יורדת כעת ב-4.37 אחוז.

היום היה פיחות של 0.3 אחוז בשקל והשער היציג נקבע ברמה 4.119 שקל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully