5 דברים שאתם צריכים לדעת היום

סיומה של פרשת סברה ושתילה: חמישה דברים שאתם צריכים לדעת היום

לפני 34 שנים הוגשו מסקנות ועדת כהן על הטבח במחנות הפליטים. גזר דין יינתן למדביר מירושלים שאחראי למותן של האחיות אביגיל ויעל גרוס לפני שלוש שנים ועוד שלושה דברים שאתם צריכים לדעת היום

07/02/2017

גזר דין למדביר מירושלים

נאשם במסגרת הסדר טיעון. אביגיל ויעל גרוס(צילום: באדיבות המשפחה)

אתם צריכים לדעת שהיום יינתן גזר דינו של יוסף צבי ברקן, המדביר שאחראי למותן של האחיות אביגיל ויעל גרוס בירושלים לפני שלוש שנים. בחודש שעבר הוגש נגדו כתב אישום במסגרת הסדר טיעון, ובו מיוחסות לו שתי עבירות הריגה וארבע עבירות חבלה חמורה. לפי כתב האישום, הוא יודה בעבירות ויוטל עליו שלוש שנות מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי בסך 200 אלף שקל למשפחה. ההסדר התקבל לאחר קבלת שתי חוות דעת פסיכיאטריות המעידות על מצבו הרפואי הבעייתי של הנאשם בעת ביצוע העבירה.

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן הזה יכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל

התחממות

מחר בצהריים החמימות תגיע לסיומה. שקיעה בגבעת שמואל(צילום: ראובן קסטרו)

אתם צריכים לדעת שהיום תחול עלייה ניכרת בטמפרטורות ומזג האוויר יהיה נאה. כמו כן, תורגש ירידה בלחות, בעיקר במישור החוף, השפלה והדרום. בהרים ינשבו רוחות מזרחיות ערות. מחר ימשיך להיות חם מהרגיל בשעות הבוקר, אך החל משעות הצהריים תחול התקררות וירידה בטמפרטורות. מחר בלילה אף צפוי גשם.

18 שנים למותו של המלך חוסיין בירדן

נחשב מלך מערבי. המלך עבדאללה(צילום: רויטרס)

אתם צריכים לדעת שהיום נציין 18 שנים למלוכתו של עבדאללה השני בירדן. עבדאללה השני קיבל את כס המלוכה לאחר מות אביו, המלך חוסיין, ממחלת הסרטן ב-1999. המלך חוסיין השפיע רבות על תולדות ישראל, בין היתר הודות לחתימה על הסכם השלום. במשך רוב שנות כהונתו של המלך חוסיין, אחיו חסן היה אמור להיות יורש העצר. ואולם, מעט לפני מותו החליט חוסיין להעביר את הכתר לבנו. עבדאללה נחשב מלך מערבי ותחת הנהגתו נוטה ירדן לקו פרו-אמריקני. כמו כן, הוא הצהיר כי בכוונתו לשמר את הסכם השלום עם ישראל.

34 שנים לוועדת כהן

קורבנות הטבח בסברה ושתילה 1982. AP
אין הוכחות למעורבות ישירה של צה"ל. קורבנות הטבח ב-1982(צילום: AP)

אתם צריכים לדעת שהיום לפני 34 שנים, בשנת 1983, פרסמה ועדת כהן את מסקנותיה על הטבח שאירע על ידי כוחות לבנונים במחנות הפליטים בסברה ושתילה שנה קודם לכן. בראש הוועדה עמד נשיא בית המשפט העליון יצחק כהן והיו חברים בה היועץ המשפטי לשעבר ונשיא העליון אהרן ברק והאלוף במיל' יונה אפרת. הוועדה קבעה שאין הוכחות למעורבות ישירה של צה"ל בטבח אך כמה קצינים ידעו על קיומו של הטבח ולא פעלו להפסקתו. לוועדה היו גם המלצות אישיות, בהן פיטוריו של שר הביטחון אריאל שרון וביקורת על הרמטכ"ל רפאל איתן.

יום הולדת 39 לאשטון קוצ'ר

מזל טוב! קוצ'ר עם מילה קוניס(צילום: AP)

אתם צריכים לדעת שהיום חוגג השחקן אשטון קוצ'ר יום הולדת 39. קוצ'ר שיחק בסדרות רבות, בהן "מופע שנות ה-70", וכן בסרטים רבים בהם "אפקט הפרפר", "המגן" ו"קשר לא מחייב". קוצ'ר החל את הקריירה שלו בתור דוגמן ומשם עבר לעולם המשחק. לאחר ההתנסות בתור שחקן, הוא החליט לקחת חלק בהפקה של כמה סרטים. קוצ'ר היה נשוי לשחקנית דמי מור במשך שש שנים ולאחר מכן השניים התגרשו. כיום הוא נשוי לשחקנית מילה קוניס ולהם שני ילדים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully