וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שמרטף מסוכן: קשיש ביצע מעשים מגונים בילדות שנמצאו תחת השגחתו

22.11.2000 / 14:13

הקשיש, בן 82, הודה בביצוע שורת מעשים בשלוש ילדות בנות 8 ו-9 שהתגוררו בסמוך אליו; השופט: הנאשם ניצל את מעמדו בדמותו של סב טוב ומיטיב כדי לבצע מעשי מין מכוערים וקשים; לאור מצבו הרפואי, החליט בית המשפט שלא לשלוח אותו למאסר

מאת אסף לוי

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום קנס של 7,500 שקלים ועונש מאסר על תנאי על קשיש בן 82, בגין ביצוע מעשים מגונים ובניסיון לאנוס שלוש ילדות, להן שימש כשמרטף. הקשיש הודה בשורה ארוכה של מעשים בשלוש הילדות, שתיים מהן בנות 8 והשלישית בת 9, שהתגוררו בסמוך אליו. המעשים נמשכו במשך תקופה של כשנה ותשעה חודשים. שמו נאסר לפרסום מחשש לפגיעה בילדות.

הקשיש הודה כי במספר רב של הזדמנויות הוא נגע באיבר מינה של אחת הילדות, נישק אותה בפיה וניסה לאונסה. בין היתר הוא אמר לילדה: "למה רק אני נוגע לך, תגעי גם את בי". במקרה אחר ניצל הקשיש את בקשתה של ילדה אחרת, כי יתקן פנצ'ר באופניה, ולאחר שסיים את התיקון הושיב אותה על ברכיו וביצע בה מעשים מגונים.

בגזר הדין כתב אב בית הדין, השופט נתן עמית, כי מעשיו הנאשם חמורים: "הנאשם, גילה רצון טוב והתנדב לשמור על הילדה, אך ניצל את מעמדו בדמותו של סב טוב ומיטיב, ואת האמון שנתנו בו הקטינה והוריה, כדי לבצע בה מעשי מין מכוערים וקשים".

עם זאת, קבעו השופטים כי לא ניתן להתעלם מגילו המופלג של הנאשם, ממצבו הרפואי הקשה ומהודאתו באשמה. לקשיש מאה אחוזי נכות, הוא סובל ממחלות שונות, ומתקשה לתפקד באופן עצמאי. בית המשפט קבע כי "לאור מצבו של הנאשם, מאסר עלול להביא לסיום חייו בכלא".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully