וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בכיר בתנזים נהרג בפעולה יזומה של צה"ל

22.11.2000 / 13:35

ג'מאל א-ראזק שימש מתחילת המהומות כמכוון ומוציא לפועל של פיגועי ירי ומטענים; שלושה פלסטינים נהרגו יחד עמו; דחלאן: הריגתם תסלים את המצב ותגרום לפיצוץ; צה"ל מכחיש את הטענות כי כוחות הביטחון ירו טילים על רפיח וחאן יונס; ארבעה פלסטינים נפצעו קל סמוך לבית לחם

ג'מאל א-ראזק, מבכירי התנזים ברצועת עזה, נהרג בפעולה יזומה של צה"ל.

בשעות הבוקר הבחינו חיילי צה"ל במכוניתו של ראזק, שנסעה לכיוון רפיח. החיילים הציבו מחסום על מנת לעצור אותה, וכשנוסעי המכונית ניסו לפרוץ אותו, פתחו החיילים באש לעברם. כתוצאה מכך נהרגו ראזק ושלושה מלווים שהיו עמו.

בצה"ל הביעו חשש כי הארבעה התכוונו לחדור ליישוב מורג על מנת לבצע פיגוע. ההרוגים חשודים כי ביצעו לאחרונה מספר פיגועי ירי בהם נפגעו אזרחים ישראלים וחיילים.

דובר צה"ל מסר כי ראזק שימש מאז תחילת המהומות לפני כחודש וחצי, כמכוון מרכזי וכמוציא לפועל של פיגועי ירי ומטענים רבים ברצועת עזה. בין השנים 92-99, הוא ישב במאסר בכלא הישראלי, לאחר שהודה בביצוע פיגועים נגד כוחות צה"ל.

דובר צה"ל הוסיף כי "הפעולה הבוקר היא חלק מפעילות יזומה ומתמשכת של צה"ל שנועדה לפגוע בגורמים האחראים לפגיעה באזרחים ישראלים ובחיילי צה"ל, והמביאים להסלמה באזור".

לטענת הפלסטינים ההרוגים הם אזרחים תמימים. ראש התנזים ברצועה, מוחמד דחלאן, אמר כי פעולת ישראל תגרום להרעה נוספת במצב.

כוחות גדולים של צה"ל בליווי מסוקים הוזעקו למקום מחשש להסלמה באיזור. למקום הוזעקו גם אמבלונסים פלסטינים. הפלסטינים טענו כי מסוקים ישראלים ירו טילים לעבר חאן יונס ורפיח, אולם בצה"ל הכחישו את הטענה.

ארבעה צעירים פלסטינים נפצעו קל בעימותים שהיו לפני הצהריים בין פלסטינים לבין חיילי צה"ל בכפר חוסין הסמוך לבית לחם. במהלך הלילה נפצעו קל אישה ושתי בנות בכביש עוקף חוסין, ליד בית"ר עילית. כוחות הביטחון ביצעו בכפר מעצרים של חשודים בארגון הפרות סדר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully