וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירידות השערים בבורסה מתחזקות ל-2.5 אחוז

22.11.2000 / 13:23

הגורמים לירידות: הארועים המדיניים וירידה של 2 אחוז בחוזים העתידיים בוול סטריט; מניית דיסקונט מאבדת 6.5 אחוז מערכה בשל פרסום אזהרת רווח של הבנק

מתחזקות ירידות השערים בבורסה בתל אביב.

מדד תל אביב 100 יורד בשעה זו ב-2.18 אחוז לרמה של 472 נקודות, המעו"ף רושם ירידה חדה של 2.5 אחוז לרמה של 479 נקודות והתל-טק מאבד גם 2.5 אחוז מערכו ויורד לרמה של 447 נקודות. מחזור המסחר נותר נמוך ומסתכם ב-130 מיליון שקל בלבד.

המסחר הבוקר מושפע מירידות החוזים העתידיים בוול סטריט בכ-2 אחוז ומהמסחר הלא וודאי והבלתי יציב בבורסות הוול סטריט ואירופה. גם הארועים הבטחוניים וההשלכות המדיניות שלהם אינם תורמים לאווירת מסחר טובה בזירת הבורסה.

מניית בנק דיסקונט מאבדת 6.5 אחוז מערכה במחזור של 1.2 מיליון שקל, לאחר שהנהלת הבנק פרסמה היום אזהרת רווח, השנייה השנה, לפיה היא צופה ירידה משמעותית ברווח הנקי ברבעון השלישי, עד כדי מעבר להפסד. ההרעה בתוצאות העסקיות של הבנק נובעות, על פי הדיווח, מגידול בהפרשה ספציפית לחובות מסופקים בענף הנדל"ן, בעיקר, ולתוכנית לעידוד פרישת עובדים.

טבע יורדת ב-3.3 אחוז במחזור של 21 מיליון שקל, הגבוה ביותר בשעה זו בבורסה, עקב פער ארביטראז' שלילי שפתחה אתמול. שאר מניות הארביטראז' רושמות גם הן ירידות שערים בשעה: נייס יורדת ב-2.75 אחוז, ריטליקס רושמת ירידה חדה של 5.8 אחוז ומניית כור יורדת ב-2.19 אחוז.

בזק יורדת ב-1.65 אחוז, לאחר שאתמול פורסם כי הממונה על ההגבלים העסקיים הודיע להנהלת החברה כי ההסכמים שבכוונתה לחתום עם ספקיות האינטרנט הם הסכמים כובלים, ולכן אסורים על פי חוק. העיתון "גלובס" פרסם כי הנהלת בזק אמורה להכריז כזוכה במכרז לרכישת חלקה של מוטורולה בפלאפון, על קבוצת ב.ג., בה חברים החברה לישראל, ואנשי העסקים צדיק בינו ונוחי דנקנר. החברה לישראל יורדת כעת ב-3.14 אחוז.

הבוקר נסחר הדולר ברמה של 4.109 שקל, לאחר שאתמול נקבע שערו היציג על 4.107 שקל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully