וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הורים טוענים: מנצח תזמורת בית ספר תקף את בננו בן העשר

25.1.2017 / 18:23

המקרה לכאורה אירע בשבוע שעבר ביישוב בשרון. לטענת ההורים, המנצח אחז בבנם בחוזקה והפיל אותו על הרצפה. המנצח מכחיש את הטענות, אך התנצל והתפטר מתפקידו. משרד החינוך: "הנושא בבדיקה"

אילוסטרציה ילד בבית הספר. ShutterStock
"לקחו לבני כמה ימים להתאושש מהטראומה שחווה"/ShutterStock

הורים מיישוב באזור השרון טוענים כי מנצח בתזמורת בית ספר שבה מנגן בנם בן העשר תקף את בנם בסיום אחת החזרות. המקרה אירע בשבוע שעבר. לטענת ההורים, המנצח אחז בבנם בחוזקה והפיל אותו על הרצפה. לדבריהם, פנו למנהלת בית הספר אך זו סירבה להתערב. המנצח מכחיש את טענות ההורים, אך למרות זאת התנצל בפני הילד ואביו ואף התפטר מתפקידו.

"לקחו לבני כמה ימים להתאושש מהטראומה שחווה", סיפרה ל', אמו של הילד. "בני תלמיד מצטיין, חברותי ושקט, הוא אינו ילד אלים ולא אחד שיש לו בעיות התנהגות, לא מצליחה להבין מה גרם למנצח שלו, דמות שהוא מעריך ומכבד, להגיע אליו בסיום חזרה, לתקוף אותו, להחזיק אותו בחוזקה, להרימו ולהפילו לרצפה, בטענה שלא יעזוב את חדר התזמורת עד שלא יהיה סדר בחדר החזרות".

האם הוסיפה כי מנהלת בית הספר סירבה לקבל אחריות על המקרה ואף תמכה במנצח. "היא אמרה: 'קיבלנו עליו המלצות מכמה גורמים, הוא מנצח מוצלח, לכל ריב וויכוח יש שני צדדים וברור באיזה צד אתם'". לאחר מכן, לדברי האם, הוסיפה המנהלת כי ידיה כבולות ואם ישנה בעיה או ביקורת על האופן שבו התנהג המנצח היא ממליצה להם לפנות למשטרה ולהגיש תלונה.

כיתה ריקה. ShutterStock
"הילדים היו בשוק ולא הבינו מה קרה"/ShutterStock

הורים לילדים נוספים שמשתתפים בתזמורת חיזקו את טענותיה של האם. ס', אביו של אחד התלמידים, סיפר: "בני נכח בכיתה בזמן שמנצח דחף את בנה של ל' לרצפה בכיתה, הילדים שהיו עוד בכיתה היו בשוק ולא הבינו מה קרה למנצח. מצד שני, זה לא חדש. בני לא פעם היה חוזר מהחזרה ומספר שהמנצח מכנה את התלמידים 'מפגרים', 'מחרבי שיעורים' ו'כאלה שלא יהיו נגנים לעולם'". אימא אחרת סיפרה שהמנצח היה מחרים לדקות ארוכות כלי נגינה לתלמידים שהיו מזייפים בנגינה.

המנצח הכחיש את טענות ההורים. "זה לא נכון. לא היה ולא נברא", אמר, והוסיף כי בכל זאת התנצל משום ש"חשבתי לעצמי שכאדם בוגר כדאי שאתנצל על אי הנעימות שנוצרה, אפילו שלא היה דבר. האב ובנו היו נסערים מאוד בסיום השיעור ורציתי להרגיע אותם. לא פעלתי בשום אלימות כלפי התלמיד או חבריו. לא תקפתי את הילד והוא לא נפל". הוא הוסיף כי "התפטרתי בגלל חוסר התאמה לקבוצה הזאת. אני מוסיקאי מאוד עסוק, מנצח על 11 תזמורות דומות, החלטתי לסיים את עבודתי כי זאת קבוצה שזקוקה לאיש שחזק בצד החינוכי והמשמעתי יותר מאשר מהצד המוסיקלי".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מבדיקה ראשונית עולה שישנם פערים בין הדיווחים על שהתרחש, וקיים שוני בגרסאות. הבדיקה עדיין נמשכת. יצוין שהמנצח אינו עובד משרד החינוך והוא לא ימשיך את עבודתו בבית הספר המדובר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully