וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צה"ל הרג מספר פלסטינים ברצועה - חשד שהיו בדרך לפיגוע

22.11.2000 / 12:00

האירוע התרחש סמוך ליישוב מורג; כוחות גדולים של צה"ל הגיעו למקום מחשש להסלמה באזור; הלילה בשטחים: אירועי ירי קשים, אישה ושתי בנות נפצעו ליד היישוב מורג עילית; הפגנת ימין גדולה מתוכננת הערב בכיכר ספרא בירושלים; רבה של גוש קטיף הזהיר את ערפאת מפני פולסא דנור

מספר פלסטינים נהרגו היום מאש חיילי צה"ל, לאחר שהחיילים חשדו בהם כי בכוונתם לחדור ליישוב מורג על מנת לבצע פיגוע. הפלסטינים טוענים כי מדובר באזרחים תמימים. חקירת האירוע נמשכת.

כוחות גדולים של צה"ל בליווי מסוקים הוזעקו למקום מחשש להסלמה באיזור. למקום הוזעקו גם אמבלונסים פלסטינים.

במהלך הלילה היו במספר מוקדים בשטחים אירועי ירי. אישה ושתי בנות נפצעו קל בכביש עוקף חוסין שליד ביתר עילית, כוחות הביטחון ביצעו בכפר מעצרים. יריות נורו גם לעבר הישובים: עופרה, בית אל, פסגות והישוב היהודי בחברון ולעבר כוחות צה"ל ביריחו ובשכם. נסיונות פיגוע היו גם לעבר רכבים שנסעו ליד שכם, אלפי מנשה ואילון מורה.

בתגובה לאירועים, הגיעו תושבי אילון מורה לכפר חווארה הסמוך אליהם ושם, לטענת הפלסטינים, השחיתו רכוש ופתחו באש. המתנחלים הכחישו את האשמות וטענו כי הפלסטינים ירו ראשונים.

לאחר פרסום האירוע, יצאו מאות מתנחלים להפגנות זעם ברחובות. המתנחלים חסמו כמה כבישים בגדה לתנועת כלי רכב פלסטינים ואת הכניסה לירושלים. כמה עשרות תושבים מנווה צוף, עטרת וכרמיאל נאחזו בגבעה סמוכה לנווה צוף ואיימו כי לא יעזבו את המקום עד שצה"ל יחליפם ויאבטח כראוי את היישובים. הערב מתכננים גופי הימין לקיים הפגנת ענק שתתקיים בשעה 17:00 בכיכר ספרא בירושלים.

הרב של גוש קטיף, הרב יוסף אלנקווה, הזהיר אתמול בשפה הערבית את יאסר ערפאת ואת ראש מנגנון הביטחון, מוחמד דחלאן כי כל רבני ישראל יערכו נגדם פולסה דנורא. "היזהרו, אל תעזו לגעת בילדנו או כל מי שעימם, לא חיילים ולא אזרחים. אם לא תקשיבו אנו נתפלל לבורא עולם, כל רבני ישראל, שיקח אותם מהעולם. היזהרו. היזהרו בנפשכם הדבר", קרא אתמול הרב אלנקווה.


walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully