פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חסידי "נוסטרדמוס האיטלקי": נבואתו התגשמה וסוף העולם קרוב מתמיד

   מתיאו טאפורי, פילוסוף איטלקי שמת ב-1582, האמין שאם יירד שלג במשך יומיים רצופים בעיר הנופש סאלנטו באיטליה, העולם יגיע לקיצו. אחרי שהשלג כיסה את העיר, חסידיו מאמינים ש"סוף העולם" יגיע בקרוב

   חסידי "נוסטרדמוס האיטלקי": נבואתו התגשמה וסוף העולם קרוב מתמיד
   SAEMS LECCE

   בסרטון: לקראת סוף העולם - העיר סאלנטו בשלג

   האם סוף העולם מתקרב? אם שואלים את מי שזכה לכינוי "נוסטרדמוס האיטלקי", או בעצם אם היו שואלים, כנראה שהתשובה הייתה חיובית. הפילוסוף האיטלקי, מתיאו טאפורי, אשר נולד בשנת 1492 ומת ב-1582, הזהיר לפני מאות שנים שאם בעיר סאלנטו - עיר נופש הידועה במזג האוויר החמים שלה - יירד שלג במשך יומיים רצופים - העולם יגיע לקיצו.

   השלג שמבשר רעות באיטליה? (GettyImages)
   יומיים ברצף. השלג שמבשר רעות באיטליה (צילום: GettyImages)

   עוד בנושא

   סמנו ביומנים: יש תאריך חדש לסוף העולם והוא ממש קרוב
   סליחה, טעינו: מסתבר שסוף העולם מתעכב קצת - אבל הוא תיכף בא

   "יומיים של שלג, שני הבזקים בשמיים, אני כלל לא משתוקק לכך, אך יודע שהעולם קרב לקיצו", כתב בנבואתו. והחודש זה קרה. במשך יומיים רצופים הכה השלג בעיר הנופש, וגרם ללא מעט מאמינים לחשוב שסוף העולם מתקרב. זה קרה ימים ספורים לאחר שדמעה נצפתה על פניה של תמונה של הבתולה מארי במקדוניה - מה שחיזק עוד יותר את אמונתם של תומכיו של טאפורי בתיאוריה שלו. אז אנחנו נשב ונחכה לסוף העולם ונתעלם מכל הנושא הזה של התחממות גלובלית ושינויי מזג אויר קיצוניים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   "יומיים של שלג, שני הבזקים בשמיים, אני כלל לא משתוקק לכך, אך יודע שהעולם קרב לקיצו". הנבואה של נוסטרדמוס האיטלקי (ציולום מסך)