וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ראשי האופוזיציה: אפילו לא מוכנים להיפגש עם ברק

22.11.2000 / 8:15

השר בנימין בן-אליעזר העביר אתמול ליו"ר הליכוד הצעות חדשות שנועדו להקל על הצטרפות הליכוד לממשלה; אבל גם שרון וגם שרנסקי מסרבים להיפגש עם ראש הממשלה; הליכוד יעתור לבג"ץ נגד החלטת יו"ר הכנסת לפיו דרוש רוב של 61 לקריאה הראשונה של חוק הקדמת הבחירות

ראש הממשלה אהוד ברק עדיין לא איבד את התקווה להקמת ממשלת החירום ואתמול חזר על קריאתו לכל ראשי סיעות האופוזיציה להצטרף אליו - אבל ראשי האופוזיציה מסרבים אפילו להיפגש איתו.

השר בנימין בן-אליעזר ממשיך בנסיונותיו לשכנע את יו"ר הליכוד, אריאל שרון, להיפגש עם ברק בנוגע להקמת ממשלת החירום. שרון בינתיים מסרב. "הארץ" מפרסם הבוקר שבן-אליעזר הציג אתמול לשרון הצעות חדשות שייקלו על הליכוד את ההצטרפות לממשלה אולם שרון לא קיבל אותן. שרון אמר אמש שהשיחות עם בן-אליעזר היו "חבריות בלבד".

גם יו"ר ישראל בעלייה, נתן שרנסקי, סירב להיפגש עם ברק ואמר שהוא "לא משתתף במשחקים מאחורי גבו של שרון". שרנסקי אמר שיגיע לפגישה עם ברק רק עם שרון ויו"ר ש"ס, אלי ישי.

ח"כ אופיר פינס אמר היום לקול ישראל שלדעתו הליכוד לא רוצה להיכנס לממשלה, ונוהג בחוסר אחריות: "לממשלת חירום נכנסים כשמשאירים את הויכוח האידאולוגי בחוץ ומתמודדים עם מצב החירום".

לאחר הודעתו אתמול של יו"ר הכנסת, אברהם בורג, שדרוש רוב של 61 ח"כים, בהצבעה על הקריאה הראשונה של חוק פיזור הכנסת, הודיע הליכוד שיעתור לבג"ץ כדי לשנות את ההחלטה. עם זאת, מסתמן רוב לאופוזיציה לאחר שש"ס ושינוי הודיעו על תמיכתם בחוק.

ח"כ לימור לבנת (ליכוד) אמרה כי לקראת העלאת החוק לפיזור הכנסת ש"ס תצטרך לקבל החלטה ברורה, אחרת תמעל באמון בוחריה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully