וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יצא לנחם את משפחות האבלים - ונורה למוות

22.11.2000 / 7:34

איתמר יפת שנהרג אתמול בגוש קטיף יובא היום למנוחות; היורה הוא ככל הנראה איש תנזים; לילה של אירועי ירי בשטחים; הפלסטינים טוענים כי המתנחלים נכנסו לכפר חווארה והחלו לירות; המתנחלים: הם התחילו; רבנים מאיימים בפולסא דנורא על ערפאת; הערב הפגנת ימין בירושלים

הלוויתו של איתמר יפת, שנהרג אתמול בפיגוע בגוש קטיף, תערך היום בשעה 12:00 במושב קדימה. יפת, בן 18 מהיישוב נצר חזני, נורה אתמול למוות, סמוך מאוד למקום בו בוצע שלשום הפיגוע באוטובוס הילדים. הפיגוע אירע זמן קצר לאחר שראש הממשלה נפגש עם ראשי הישובים בעזה.

בשעה ארבע אחר הצהריים יצא אוטובוס ממוגן שהסיע תלמידי מכינה מגוש קטיף, למפגש בכפר דרום לזכר הרוגי פיגוע האוטובוס ולשלום הפצועים. את האוטובוס ליוו שני רכבי סיור של צה"ל מלפנים ומאחור. במחסום גפן, סמוך מאוד לצומת גוש קטיף, הצטרפה לשיירה מכונית מסוג פולקסווגן לבנה. ברכב נסעו רב הישוב גני טל, גבי קדוש ואיתמר יפת.

כ-50 מטרים לפני הצומת ירה צלף פלסטיני שהסתתר על גג מבנה נטוש מספר כדורים לעבר המכונית הפרטית. החיילים המלווים לא השיבו אש לעבר מקור הירי אלא המשיכו בנסיעה מחשש לפיגוע נוסף.

הרב קדוש שנהג ברכב המשיך גם הוא בנסיעה למרחק 250 מטרים, עד לצומת כיסופים, ועצר את הרכב ליד מוצב צה"ל כשהוא צועק: "הצילו, תביאו לפה חובש, יש פה פצוע". תושבי גוש קטיף ששהו סמוך למקום באוהל המחאה שהקימו לאחר פיגוע האוטובוס שלשום חשו לעזרתו. "הגעתי למקום ולא הבנתי מה קרה. רק אחר כך כשראיתי את איתמר עם ראש שמוט ואת השמשה הצדדית מנופצת, הבנתי שקרה משהו", סיפר עד לאירוע.

שלושה אמבולנסים של מגן דוד אדום שהוזנקו למקום ביצעו ביפת החייאה במשך כ-30 דקות ומשהתייצב מצבו הוא הועבר במסוק צבאי לבית החולים סורוקה בבאר שבע. בשעה 22:00 נפטר יפת מפצעיו.

כוח צה"ל שהגיע למקום הפיגוע פתח באש לעבר שוטרים פלסטינים שהיו בסמוך. מיד לאחר הפיגוע הובא למקום דחפור שעקר עצים, הרס פרדסים וחממות של פלסטינים, הסמוכים לאזור הפיגוע, לאחר שהתגלה כי הצלף הסתתר בין הפרדסים.

מתחקיר ראשוני של צה"ל עולה כי המפגע הוא ככל הנראה איש תנזים שפעל בחיפוי ובחסות שוטרים פלסטינים.

הרבנים מזהירים: פולסא דנורא לערפאת

אירועי ירי קשים אירעו הלילה בשטחים. אישה ושתי בנות נפצעו קל בכביש עוקף חוסין שליד ביתר עילית, כוחות הביטחון ביצעו בכפר מעצרים. יריות נורו גם לעבר הישובים: עופרה, בית אל, פסגות והישוב היהודי בחברון ולעבר כוחות צה"ל ביריחו ובשכם. נסיונות פיגוע היו גם לעבר רכבים שנסעו ליד שכם, אלפי מנשה ואילון מורה.

בתגובה לאירועים, הגיעו תושבי אילון מורה לכפר חווארה הסמוך אליהם ושם, לטענת הפלסטינים, השחיתו רכוש ופתחו באש. המתנחלים הכחישו את האשמות וטענו כי הפלסטינים ירו ראשונים.

לאחר פרסום האירוע, יצאו מאות מתנחלים להפגנות זעם ברחובות. המתנחלים חסמו כמה כבישים בגדה לתנועת כלי רכב פלסטינים ואת הכניסה לירושלים. כמה עשרות תושבים מנווה צוף, עטרת וכרמיאל נאחזו בגבעה סמוכה לנווה צוף ואיימו כי לא יעזבו את המקום עד שצה"ל יחליפם ויאבטח כראוי את היישובים. הערב מתכננים גופי הימין הפגנת ענק בירושלים.

הרב של גוש קטיף, הרב יוסף אלנקווה, הזהיר אתמול בשפה הערבית את יאסר ערפאת ואת ראש מנגנון הביטחון, מוחמד דחלאן כי כל רבני ישראל יערכו נגדם פולסה דנורא. "היזהרו, אל תעזו לגעת בילדנו או כל מי שעימם, לא חיילים ולא אזרחים. אם לא תקשיבו אנו נתפלל לבורא עולם, כל רבני ישראל, שיקח אותם מהעולם. היזהרו. היזהרו בנפשכם הדבר", קרא אתמול הרב אלנקווה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully