וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מצרים: בסיוני לא ישוב בקרוב לישראל

22.11.2000 / 6:51

מקורות בקהיר: הנשיא מובארק סירב לענות לשיחות טלפון של ברק ודחה בקשת ישראל לשגר את שר החוץ בדחיפות למצרים; קלינטון ואולברייט נכשלו במאמציהם לשכנע את מובארק לחזור בו מהחלטתו; מובארק מאשים את המימשל האמריקאי כי עמידתו לצד ישראל חוסמת את הדרך בפני השלום

מאת שי שריג

בעקבות החלטת מצריים מאתמול להחזיר את שגרירה לקהיר, יעזוב היום מוחמד בסיוני את ישראל, לאחר יותר מעשרים שנות שירות בה, תחילה כציר ואחר כך כשגריר.

"בסיוני צפוי להישאר בקהיר פרק זמן מסויים, ואינו צפוי לשוב במהרה לתל-אביב", דיווחה אתמול סוכנות הידיעות המצרית הרשמית והוסיפה כי "מצרים מבצעת בימים אלה הערכת מצב כוללת של המצב, לאור המדיניות האלימה והשימוש הגובר והולך בכוח שמפעילה ממשלת ישראל נגד הפלסטינים".

במקביל, מגלים מקורות יודעי-דבר בקהיר כי הנשיא קלינטון ומזכירת המדינה, אולברייט, נכשלו במאמציהם לשכנע את הנשיא מובארק ושר החוץ המצרי, עמר מוסא, לחזור בהם מהחלטתם להחזיר את שגריר מצרים מישראל. המקורות מגלים לעיתון היוצא לאור במדינות המפרץ "אלח'ליג'" כי הנשיא מובארק גם סרב לענות לשיחת טלפון של ראש הממשלה ברק ואף התנגד לביקור של שר החוץ הישראלי. מובארק, לדברי המקורות, הודיע לממשל האמריקני כי עמידתו לצד ישראל חוסמת את הדרך בפני מאמצי השלום ונותנת לישראל לגיטימציה להמשיך בהתקפות נגד העם הפלסטיני.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully