וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בן 13 סולק מבית הספר כי "דיבר עם בנות רוסיות"

3.11.2002 / 11:31

הילד "הואשם" עוד על ידי הנהלת המוסד הדתי, כי מצא מכשיר סלולרי ולא החזירו לבעליו; מההנהלה נאמר לאמו: "זה לא כבוד לילד לדבר עם בת"; משרד החינוך: הוא לא מתאים לחינוך התורני

בן 13 סולק מבית ספרו משום שהנהלת המוסד הדתי טוענת כי "דיבר עם בנות רוסיות" ובגלל שמצא מכשיר טלפון סלולרי ולא החזירו לבעליו.

הילד, אדיב חלילי למד בכיתה ז' בבית ספר דתי "עזתה בנים". האם אביגיל קיבלה בתחילה הודעה כי בנה הושעה לשבוע מהלימודים ושבוע לאחר מכן נמסר לה כי הוא מסולק לצמיתות. ההורים ביקשו מההנהלה להימנע מהצעד החריף כיוון שביום למחרת היה אמור הילד לחגוג בר מצווה. בית הספר סירב לנמק בכתב את הסיבות לסילוקו של הנער ואף איים להזעיק למקום שוטר כדי לאכוף את ההחלטה על עזיבתו. האם, אביגיל חלילי, אמרה ל"ידיעות אחרונות": "ממתי אסור לילד בן 13 לדבר עם בנות? ברור לי שהוא טעה שלא החזיר את האבידה – אבל בגלל זה לזרוק ילד מבית ספר?".

האם סיפרה כי בהנהלת בית הספר אמרו לה "מה ילד בן 13 מבין בבנות? זה לא כבוד לילד לדבר עם בת". לדבריה, מחנכו בבית הספר שיבח דווקא את התנהגותו של בנה במכתב שכתב. ההורים לא קיבלו כל הודעה על הכוונה לסלק את בנם ולא ניתנה להם, כקבוע בחוק, אפשרות לערער על ההחלטה.

עינת ברזילי, עוזרת דוברת משרד החינוך, מסרה בתגובה כי לטענת בית הספר, הילד אינו מתאים ללימודים במסלול התורני מכיוון שהתנהגותו אינה עולה בקנה אחד עם הדרישות החינוכיות המחמירות של בית הספר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully