רצח, אונס ועינויים: החיים של חברי הכנופיה המסוכנת בעולם

100 אלף חברי הכנופיה שואפים להגיע לצמרת "ליגת העל לרצח" כדי לבסס את מעמדם ככנופיה המסוכנת בעולם. הם ידועים במעשי רצח אכזריים, אונס קבוצתי ופיגועי נקם חסרי רחמים

15/01/2017
צילום מסך

הכירו את ה"מארה סלבטרוצ'ה", או בקיצור MS-13, הכנופיה המסוכנת ביותר בעולם. בעצם, אולי עדיף שלא תכירו אותם, כי מספיק שלא תתיישבו להם יפה בעין - וזה הסוף שלכם. הכנופיה האכזרית כוללת כ-100 אלף חברים הפרוסים ברחבי העולם, כשבסיסה נמצא באל סלבדור. חבריה ניתנים לזיהוי בדרך כלל על פי הקעקועים הסימבולים שעל גופם ופניהם, והם שומרים לה אמונים בידיעה שבוגדיה יאלצו לשלם עונש כבד - וכשאנחנו מדברים על עונש כבד אנחנו לא מתכוונים לדחייה או אלימות קלה - אלא לקטיעת איברים ורצח. אחד ממקרי הבגידה הזכורים של הכנופיה הוא מקרה של חברת כנופיה בהריון שהתגלתה כמודיעה ממשלתית ונרצחה ב-16 דקירות ע"י חברי הכנופיה. גופתה נמצאה על גדת נהר בשנת 2003.

אחד הפשעים המפורסמים ביותר שלהם התרחש בהונדורס בדצמבר 2004, כשאוטובוס רוסס בירי אוטומטי בידי שישה חברי כנופיה. בתקיפה, שהתרחשה רק יומיים לפני חג המולד, נהרגו 28 נוסעים, רובם נשים וילדים. הרצח נועד להביע מחאה על הכוונה להחזיק עונש מוות לרוצחים.שמם מגיע מחיבור המילים "מארה" - שם נרדף לכנופיה, "סלבה" - המתייחס לאל סלבדור, ו"טרוצ'ה" - סלנג ל"חכם" או "חד". המספר 13 הוא המיקום של האות M באלפבית.

טוב לדעת (מקודם)

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

מוגש מטעם שחל
חבר כנופיית MS-13 מזוהים בקעקועים ובסימני הידיים(צילום: GettyImages)

עוד ב"אסור לפספס":

MS-13 מגיעה במקור מלוס אנג'לס, קליפורניה, אך בסיסה נמצא באל סלבדור. לחברי הכנופיה רצון להיות מוכרים ככנופיה החזקה והגדולה ביותר, עם מספר הרציחות הגבוה ביותר בעולם. הכנופיה גדלה והתפשטה למדינות אחרות בארה"ב, כמו גם מקסיקו, קנדה, ומדינות בדרום אמריקה. ממש לאחרונה עלה חשש שהכנופיה הגיעה גם אל סידני, אוסטרליה. בכלא פינאס סיודאד בריוס שבאל סלבדור נמצאים, נכון ל-2015, כ-2,500 חברי כנופיה שלמעשה "מנהלים" את המקום, כשאפילו הסוהרים מפחדים להתעסק איתם.

חבר כנופיית MS-13(צילום: רויטרס)

מלבד קעקועים על גופם ופניהם של חברי הכנופיה, הם משתמשים גם בסימנים המתייחסים לשטן כדי לתקשר אחד עם השני.

סימני היכר של הכנופיה(צילום: GettyImages)
מעצרים על חברי כנופיית MS-13(צילום: GettyImages)
סימנים המיוחסים לשטן(צילום: GettyImages)
מקורם בלוס אנג'לס אך בסיסה באל סלבדור(צילום: GettyImages)
אפילו הסוהרים מפחדים להתעסק איתם(צילום: GettyImages)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully