5 דברים שאתם צריכים לדעת היום

יום ללא מכנסיים ברכבת התחתית: חמישה דברים שאתם צריכים לדעת היום

המוני בני אדם צפויים להתייצב בתחבורה ציבורית ללא מכנסיים במסגרת מסורת עולמית. הנשיא ריבלין ימריא לגיאורגיה. יתקיים טקס גלובוס הזהב וגם שני אישים מוכרים בעולם יחגגו יום הולדת

  • חמישה דברים

הנשיא ימריא לביקור בגאורגיה

במהלך הביקור צפוי ריבלין להיפגש עם עם מקבילו. ריבלין (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, קובי גדעון)

אתם צריכים לדעת שהיום ימריא נשיא המדינה ראובן ריבלין יחד עם רעייתו נחמה לביקור ממלכתי בגיאורגיה. במהלך הביקור צפוי ריבלין להיפגש עם עם מקבילו גיאורגי מרגוולשווילי, עם ראש ממשלת גיאורגיה, גיאורגי קיוריקשווילי, עם יו"ר הפרלמנט הגיאורגי ועם נציגי הקהילה היהודית במדינה.

מבצעים מיוחדים

נובמבר סייל: ההזדמנות שלכם לנצח את הכאב

לכתבה המלאה

יום ללא מכנסיים ברכבות תחתיות

מסורת שהחלה בשנת 2002 בניו יורק ומאז התפשטה למדינות נוספות (צילום: AP)

אתם צריכים לדעת שהיום יציינו המוני בני אדם במדינות שונות ברחבי העולם את "יום ללא מכנסיים ברכבת התחתית". מדובר במסורת שהחלה בשנת 2002 בניו יורק ומאז התפשטה למדינות נוספות בארצות הברית ובאירופה. המשתתפים לא נדרשים לעשות דבר מלבד לוותר על המכנסיים בכניסה לרכבת התחתית, ולהתנהג כאילו הכול כרגיל. המטרה היא להרגיש חופשי ומשוחרר ולשבור מוסכמה חברתית.

יום הולדת לסטיבן הוקינג

התפרסם הודות לספרו "קיצור תולדות הזמן". הוקינג (צילום: AP)

אתם צריכים לדעת שהיום חוגג האסטרופיזיקאי הבריטי סטיבן הוקינג יום הולדת 75. הוקינג התפרסם הודות לספרו "קיצור תולדות הזמן" שתיאר לציבור הרחב את התפתחות היקום מן המפץ הגדול ועד ימינו. הספר מתאר את הידע העיקרי בתחומי הקוסמולוגיה ופיזיקת החלקיקים ומסביר חלקים מתורת היחסות ומכניקת הקוונטים. בגיל 21 חלה הוקינג במחלת לו גריג, הידועה גם בשמה ALS, שגרמה לגופו להיות משותק כמעט לחלוטין, אך לא פגעה בפעילות המוחית שלו. אף על פי שתוחלת החיים של חולי לו גריג היא שנים ספורות מיום אבחון המחלה, הוקינג מתמודד עמה זה יותר מחמישה עשורים.

יום הולדת למנהיג קוריאה הצפונית

בתקופתו נעשים לא מעט ניסויים גרעיניים בטילים בליסטיים (צילום: רויטרס, סוכנות הידיעות של קוריאה הצפונית)

אתם צריכים לדעת שהיום חוגג עוד מישהו יום הולדת – מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און שיציין 34 חורפים. קים ג'ונג און הוא שליט המדינה המבודדת מאז 2011 לאחר שירש את הכס מאביו קים ג'ונג איל שהלך לעולמו. בתקופתו של קים ג'ונג און כשליט המדינה נעשים לא מעט ניסויים גרעיניים בטילים בליסטיים, מה שמוביל לסנקציות נוספות כלפיהם מצד ארצות הברית ומועצת הביטחון של האו"ם. על כן, נתפס קים ג'ונג און בעיני המערב כמנהיג אכזרי ועוצמתי שלא מפחד מהשלכות מעשיו.

טקס גלובוס הזהב

הפרסים ניתנים לסרט הטוב ביותר בז'נארים שונים. לאונרדו דקפריו בטקס (צילום: GettyImages, Handout)

אתם צריכים לדעת שהיום יתקיים טקס פרסי גלובוס הזהב לשנת 2017. מדובר בפרס שניתן לסרטי קולנוע ולתכניות טלוויזיה בארצות הברית מטעם איגוד העיתונאים הזרים בהוליווד. טקס גלובוס הזהב מהווה מידי שנה הכנה לשיא – טקס האוסקר. את הטקס השנה ינחה ג'ימי פאלון. הפרסים ניתנים לסרט הטוב ביותר בז'נארים שונים, לשחקנים, לבימאים, לתסריטאים ולמוזיקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully