וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפנטגון יקיים מחנה אימונים לעיתונאים

2.11.2002 / 11:24

זאת במסגרת ההיערכות לפעולה בעיראק; העיתונאים יעברו הכשרה בסיסית שתכלול עזרה ראשונה, הסוואה, הגנה מנשק גרעיני, כימי וביולוגי ואימונים גופניים; המטרה: דיווח בטוח ומדויק

היערכות מערכת הביטחון האמריקאית לפעולה צבאית במפרץ כוללת לא רק את חיילים ואמצעי לחימה אלא גם את התקשורת. רשת הבי.בי.סי מדווחת כי הפנטגון מתכנן בניית מחנה אימונים מיוחד לעיתונאים שישלחו לסקר את המלחמה הקרבה. האימונים אמורים להקנות לעיתונאים מיומנויות צבאיות בסיסיות וידע שישמש אותם במקרה שילוו יחידות שונות במערך הצבאי האמריקאי.

על רקע ההיערכות הדגישו בפנטגון כי טרם התקבלו החלטות בנושא פעולה צבאית בעיראק. עם זאת, יודעים בפנטגון כי אם וכאשר יוחלט על פעולה צבאית בעיראק יהפוך העימות למרכז תשומת לב של התקשורת בכל העולם. בכירים בפנטגון מסרו כי תכנון שקול דורש היערכות לתקשורת חודרנית.

אימוני נציגי התקשורת יצאו לדרך באמצע החודש הבא. העיתונאים יעברו שבוע אימונים בסיסי בבסיסים שונים. בכירים בפנטגון מסרו כי אחת המטרות המרכזיות של הפרויקט היא למנוע מהעיתונאים לסכן את עצמם או אחרים. בהודעה הרשמית נמסר כי הרעיון הוא לוודא שכניסתם של העיתונאים לשטח תהיה בטוחה כך שיוכלו לדווח בביטחה ובדיוק.

העיתונאים שיעבור את שבוע האימונים יוסמכו בהענקת עזרה ראשונה, הסוואה בסיסית, הכרת תנאי השטח והסתגלות אליהם, היכרות עם הציוד הצבאי והגנה מפני לוחמה גרעינית, כימית וביולוגית. עדיין לא ידוע כמה עיתונאים יקחו חלק בפרויקט ומאילו גורמי תקשורת. את במיוחד על רקע העובדה שהקורס יכלול אימונים גופניים ומסעות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully