5 דברים שאתם צריכים לדעת היום

עוד יום של חורף: חמישה דברים שאתם צריכים לדעת היום

הגשם אמנם ייפסק אבל יהיה קר במיוחד. בירושלים יחנך בית לוי אשכול להנצחת ראש הממשלה השלישי של ישראל. נציין 29 שנים לאחד מהאסונות הימיים הקטלניים בהיסטוריה ועוד שני דברים שאתם צריכים לדעת היום

20/12/2016

הגשם נגמר אך עדיין קר

סופת ברקים בגוש דן, 19 בדצמבר 2016. ראובן קסטרו
בבוקר חשש מפני קרה. מזג אוויר סוער בגוש דן(צילום: ראובן קסטרו)

אתם צריכים לדעת שהיום ייעשה קר במיוחד כאשר לא צפוי שינוי של ממש בטמפרטורות, שיהיו נמוכות מהרגיל לעונה. במהלך שעות הבוקר קיים חשש מפני קרה. מזג האוויר יהיה מעונן חלקית והגשמים צפויים להיפסק. זאת, אחרי תחילת שבוע גשומה במיוחד.

עוד בוואלה!

מי שידך בין ירמי לאמדורסקי: כמה אתם מכירים את זמרי ישראל?

בשיתוף FRIENDS

חנוכת בית לוי אשכול

הלכה לעולמה לפני כחודש. מרים אשכול יחד עם בעלה לוי(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

אתם צריכים לדעת שהיום ייחנך בית לוי אשכול בירושלים שהוקם לזכרו של ראש הממשלה לשעבר. האירוע יתקיים בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, נשיא המדינה ראובן ריבלין, השר להגנת הסביבה, לירושלים ומורשת, זאב אלקין וראש עיריית ירושלים ניר ברקת. בחודש שעבר הלכה לעולמה רעייתו של אשכול, מרים. אשכול היה ראש הממשלה השלישי של מדינת ישראל והוא הלך לעולמו בשנת 1969 כתוצאה מהתקף לב כשהוא בן 73.

13 חדשים שופטים

בטקס ינכחו הנשיא ריבלין, נשיאת העליון נאור והשרה שקד(צילום: ShutterStock)

אתם צריכים לדעת שהיום יצהירו אמונים בפני נשיא המדינה ראובן ריבלין 13 שופטים ושופטות חדשים. בטקס שיתקיים בבית הנשיא שבירושלים ישתתפו גם שרת המשפטים איילת שקד ונשיאת בית המשפט העליון מרים נאור. שלושה שופטים מתוך ה-13 יושבעו לבתי המשפט המחוזיים, תשעה שופטים יושבעו לבתי משפט השלום ושופטת אחת לבית המשפט לתעבורה.

אחד האסונות הימיים הקטלנים ביותר

טביעת סירה לחופי הפיליפינים ב-2015(צילום: AP)

אתם צריכים לדעת שהיום לפני 29 שנים, בשנת 1987, טבעה המעבורת MV דוניה פאז באסון הימי הקטלני ביותר בימי שלום בהיסטוריה. מדובר במעבורת נוסעים שהייתה בדרכה מהאי לייטה שבפיליפינים לבירה מנילה והתנגשה במיכלית נפט. באסון נספו 4,386 בני אדם ורק 24 ניצלו. על הספינה היו כ-2,000 בני אדם שלא הופיעו ברשימות ההפלגה. למרות טענות בדבר אי סדרים בהפלגת הספינה והיעדר הקפדה על נהלי הבטיחות, האשימה הוטלה על מפעילי מכלית הנפט. אחרי האסון הופק סרט המבוסס על הטביעה שנקרא "טיטאניק האסייאתית" והוקרן לראשונה ב-2009.

יום הסולידריות הבינלאומי

מאבק בעוני, הגנה על כדור הארץ והבטחה לכבוד הדדי(צילום: ShutterStock)

אתם צריכים לדעת שהיום יציינו ברחבי העולם את יום הסולידריות הבינלאומי. מדובר ביום ששם לו למטרה לפתח את האנושות על ידי מלחמה בעוני, הגנה על כדור הארץ והבטחה לכבוד הדדי. הרעיון שעומד מאחורי יום הסולידריות הוא ניסיון לבנות שיתוף פעולה עולמי חרף הגיוון התרבותי ולעודד דיון פורה על דרכים להילחם ברעות החולות שך החברה. כמו כן, יום זה, שהוכרז באופן רשמי על ידי האו"ם, מבקש להזכיר לממשלות העולם לעמוד בהתחייבויות החברתיות שלהן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully