וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מפלגת העבודה קבעה: מצנע לא עבר כל עבירה

31.10.2002 / 9:47

המוסד לפיקוח על הבחירות במפלגה טיהר את שם המועמד לראשות העבודה בפרשת התרומות לחשבון הבנק בארה"ב; קבע: "נחה דעתנו כי הוא לא חיפש דרכי עקלתון"; פרקליטו: החשבון ייסגר בהקדם

המועמד לראשות מפלגת העבודה, עמרם מצנע, טוהר אתמול על ידי המוסד לפיקוח על הבחירות של העבודה, בפרשת חשבון הבנק שנפתח בארה"ב והתרומות הבלתי חוקיות שפעיל הימין ניסה להעביר לו.

המוסד המפלגתי קבע, כי לא נעברה כל עבירה על ידי מצנע בפתיחת החשבון בחו"ל וכי לחשבון אין קשר לאביו של מצנע. המוסד לפיקוח על הבחירות גם דחה את עתירתו של היו"ר, בנימין בן אליעזר, לפסילת מועמדותו של מצנע. בהחלטתו קבע המוסד: "נחה דעתנו כי המועמד סבר על בסיס ייעוץ שקיבל, כי הוא רשאי היה לפעול לפתיחת החשבון, וכי לא חיפש דרכי עקלתון".

עורכי דינו של מצנע מסרו, כי הוא יפעל לסגירת החשבון בהקדם.

"סופר נסיון פוליטי"

מזל מועלם ודוד רטנר, כתבי "הארץ", מוסיפים:

"זה היה ניסיון לרצח פוליטי" - כך הגדיר בחודש שעבר ראש עיריית חיפה את ניסיונותיהם של אנשי ימין להוכיח כי במטהו עברו על חוק מימון מפלגות. מצנע הציג את גרסתו לפרשה, ואמר כי ב-11 בספטמבר התקשר אדם אל מנכ"ל הקרן לחיפה, דני נוימן, הקליט אותו והעביר לו שלושה צ'קים לתרומה למערכת הבחירות של מצנע. תצלומיהם של שלושת הצ'קים הוצגו בידי מצנע במסיבת העיתונאים, ולדבריו היו מיועדים לחשבון בנק אמריקאי בפלורידה. הצ'קים, שניים מהם בסך 7,000 דולר כל אחד וצ'ק נוסף בסך 6,000 דולר, רשומים על שם בן צבי.

לטענת מצנע האיש שהעביר את הצ'קים עשה זאת בזהות בדויה. הוא הוסיף כי הצ'קים נלקחו בידי נוימן אך לא הופקדו, מכיוון שבמערכת הבקרה של המטה הבינו שקיימת בעיה עם התרומה. "הניסיון להפליל אותי כשל, מכיוון שהצ'קים לא הופקדו". מצנע הוסיף: "חשבון הבנק בארה"ב נפתח בידי תומך שלי בניו יורק, על שם בן צבי, אך ללא קשר לכך שזהו גם שמו של אבי".

מצנע התייחס לטענה, שנוימן נהג למעשה שלא כשורה כשלקח את התרומה: "דני נוימן מגייס תרומות עבור חיפה. הוא איננו אמור לאסוף תרומות עבורי, ואני גם מקווה שהוא אינו עושה זאת. הוא אמנם נפגש עם התורם ולדעתי הוא היה צריך להיות יותר זהיר וחשדן ולא לקבל את הצ'קים. בכל מקרה הוא העביר אותם מיד למערכת הבדיקה. שם הבינו שיש בעיה". לשאלה אם מדובר בחוסר ניסיון פוליטי, השיב מצנע: "אינני חסר ניסיון פוליטי. זה דווקא מראה על סופר ניסיון פוליטי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully