הפרעות בחשמל, חשש לשיטפונות - וכבישים מסוכנים: ההיערכות לסערה

הסערה שמתחילה היום ותימשך בימים הקרובים הביאה את המשטרה, כוחות ההצלה והרשויות להיערכות מוגברת בתקווה לסיים את המערכת החורפית עם כמה שפחות נזק. במשטרה מבקשים: "מי שלא חייב - שלא ייסע בכבישים"

30/11/2016
עריכה: אוהד פיטר

(בווידאו: חזאי חדשות 10, טל שמאי, באולפן וואלה! NEWS)

מערכת גשמים צפויה לפקוד את רוב אזורי הארץ בימים הקרובים. היום (רביעי) יהיה קר ומעונן וינשבו רוחות דרום מערביות חזקות. בדרום הארץ ייעשה אביך, גשמים מקומיים צפויים לרדת מהצפון ועד הדרום וקיים חשש קל לשיטפונות בנחלי מדבר יהודה וים המלח. הלילה צפוי להתחזק הגשם בצפון הארץ ולאורך מישור החוף וייתכנו סופות רעמים. בשאר אזורי הארץ ייפסק הגשם במהלך הלילה, ויוסיפו לנשב רוחות חזקות.

מהמשטרה נמסר כי ההיערכות לקראת הסערה הסתיימה. בין היתר נערכו בארגון יחד עם כוחות החירום לשיטפונות, הצפות ופגיעה בתשתיות בערים ובצירים הבין עירוניים. עוד נמסר כי הציבור מתבקש לגלות ערנות, להתאים את הרגלי הנהיגה לתנאי הדרך ולשמור על כללי הזהירות לנהיגת חורף – בדיקת הצמיגים והמגבים וניקיון שמשות הרכב והפנסים. מתנדבי יחידת החילוץ מגילות של משטרה, הפועלת באזור ים המלח, נערכים גם הם למזג האוויר, שצפוי להביא עמו שיטפונות החל ממחר.

הלילה יתחזקו הגשמים בצפון ולאורך החוף. תל אביב, היום(צילום: ראובן קסטרו)
הציבור מתבקש לגלות עירנות. תל אביב, היום(צילום: ראובן קסטרו)

המשטרה מבקשת מהמטיילים שלא לחצות נחלים זורמים ולצפות בשיטפונות ממקומות בטוחים בלבד. בנוסף, יש להישמע להוראות השוטרים ופקחי רשות שמורות הטבע והגנים. מהנהגים מבקשת המשטרה להיזהר בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה. בנוסף מדגישים במשטרה כי חל איסור לעצור בשולי הדרך, וממליצים כי מי שלא חייב לנסוע בכבישי הארץ במזג האוויר הסוער – שלא יעשה זאת.

גם חברת החשמל נמצאת בכוננות מוגברת לקראת הסערה. למרות ההכנות, מדגישים בחברה כי לא יהיה מצב של "אפס הפרעות ברשת החשמל". בגשם הראשון, אחרי ימי האובך והשריפות, צפויות הפרעות. הרוחות העזות עלולות לגרום לקריסת עצים ולפגיעת ענפים וחפצים שונים ברשתות החשמל.

עוד בוואלה!

אחת ולתמיד: כך תבחרו שמן זית איכותי

בשיתוף יד מרדכי

מכ"ם הגשמים

גשם בתל אביב, היום(צילום: ראובן קסטרו)
שיטפונות צפויים בדרום. נחל רביבים(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
הציבור מתבקש לצפות בשיטפונות ממקומות בטוחים(צילום: רשות הטבע והגנים, עמיר אלוני)
נערכים גם לפגיעה בתשתיות הערים(צילום: לירון מולדובן )
הלילה ייתכנו סופות רעמים(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully