"כך ישראל מודה לנו?": הסיוע הפלסטיני הוצנע בהודעת משרד החוץ

משרד החוץ פרסם ברשתות החברתיות מודעה ובה דגלן של כל המדינות ששלחו סיוע למדינה במהלך גל השריפות. אלא שדגל הרשות הפלסטינית נעדר מהכרזה, והעזרה שהעניקה מוזכרת בכתב קטן בחלק התחתון שלה

פואד סלמה
צילום: שלומי גבאי, עריכה: עמרי וייס וניר חן

משרד החוץ פרסם השבוע מודעה ברשתות החברתיות, שבה הודה לכלל המדינות ששלחו סיוע לישראל במהלך גל השריפות שפקד את המדינה בימים האחרונים. אלא שבזמן שדגלה של כל מדינה מסייעת הוצג במודעה, כמו גם דגלן של מדינות שהציעו סיוע, דגל הרשות הפלסטינית, ששלחה כמה צוותי כיבוי לישראל, נעדר ממנה לחלוטין.

הסיוע שהתקבל מהרשות אמנם מוזכר, אך בכתב קטן בצדה התחתון של הכרזה. "כיצד הביעה ישראל את תודתה?", נכתב באתר "קודס", שבו תואר בזעם היעדרותו של הדגל הפלסטיני מהמודעה של משרד החוץ.

ביום חמישי האחרון עברו ארבע כבאיות פלסטיניות, בליווי מפקד המנהל האזרחי של מחוז ג'נין, דרך מעבר גלבוע לכיוון חיפה, על מנת לסייע לכוחות הישראליים במאמצי הכיבוי בעיר. כבאיות פלסטיניות נוספות הגיעו לאזור ירושלים, והצוותים המשיכו במאמצי הסיוע במהלך הימים האחרונים.

בשבת התקשר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ליו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, והודה לו על שליחת הצוותים. נתניהו אמר כי הוא מעריך את העובדה שיהודים וערבים כאחד פתחו את בתיהם לנפגעי האש.

ממשרד החוץ טרם נמסרה תגובה.

עוד בוואלה!

האדמו"ר הרב פינטו: "כך תהיו רופאים של התקופה"

לכתבה המלאה
הכרזה שפרסם משרד החוץ ברשת (צילום: צילום מסך, טוויטר)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully