וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מקור: הבנקים לא יתנו אגורה למשביר עד שהוועד הממונה על הקו אופ התערב

אמיר טייג

30.10.2002 / 16:04

מקור בנקאי בכיר: "זה בלתי נמנע שהמשביר יהפוך ללקוח מוגבל בימים הקרובים"

"ידוע לנו כי כל הבנקים הפסיקו לכבד את הצ'קים של המשביר לצרכן, ומעל מכסה מסוימת של צ'קים שלא כובדו הלקוח הופך אוטומטית ללקוח מוגבל. זה בלתי נמנע שהמשביר יהפוך ללקוח מוגבל בימים הקרובים", כך אומר מקור בנקאי בכיר ל-TheMarker.

"הוועד הממונה של הקו אופ לא פנה בעצמו לבנקים בבקשה להסדיר את החוב של המשביר. ללא פנייה של הבעלים המיוצגים על ידי הועד הממונה, לא ייתכן שום הסדר עם הבנקים", אומר המקור. "בנתיים אף אחד לא מזרים כספים למשביר ולפיכך לא יכבדו מחדש הבנקים צ'קים של הרשת", מוסיף המקור.

אתמול פיטר הוועד הממונה את יו"ר דירקטוריון המשביר לצרכן, יעקב ליפשיץ, לאחר שפנה באמצעות התקשורת לממשלה ולציבור בבקשה לקבל ערבות על סך 100 מיליון שקל מהמדינה לחובותיו המאמירים של המשביר לצרכן, הנאמדים בכ-130 מיליון דולר. "פעילותך נעשתה ללא אישור הדירקטוריון או תיאום עמו, ללא מתן הודעה מוקדמת או תיאום עם הוועד הממונה, וממילא ללא סמכות", כותב כהן במכתבו. עם זאת, הוועד הממונה לא פעל בעצמו עד כה כדי להסדיר את חובותיו של המשביר לצרכן, אלא הותיר זאת בידי מנכ"ל הרשת, עמיקם בן צבי.

לאחר שנתיים של הפסדים הגיעה בחודשים האחרונים רשת המשביר לצרכן לסף פשיטת רגל לאחר שהפסיק תשלומי המשכורות לעובדים במהלך חודש ספטמבר, וכן תשלומים לספקים, אשר החלו לאחרונה להפסיק לספק סחורה לרשת בתי הכלבו הגדולה במדינה, ואף למשוך סחורה שכבר סופקה. 80% ממניות המשביר לצרכן מוחזקות על ידי אגודת הקו אופ אשר מנוהלת על ידי ועדה ממונה בראשות דוד ברודט, מרים בן פורת ועו"ד ליפא מאיר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully