וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השופט טל נחקר תחת אזהרה

ורד כהן-ברזילי

30.10.2002 / 15:07

שופט בית משפט העליון בדימוס נחקר הבוקר במשך 6 שעות ביחידה הארצית לחקירות הונאה; זאת בעקבות ממצאי דו"ח מבקר המדינה, המייחס לו ממצאים חמורים של ניגוד עניינים בוועדת העזבונות

שופט בית משפט העליון בדימוס, צבי טל, נחקר הבוקר תחת אזהרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה בעניין ממצאי דו"ח מבקר המדינה. חקירתו נמשכה כשש שעות.

כתב "הארץ", ברוך קרא, מוסיף:

מבקר המדינה, אליעזר גולדברג, פרסם בסוף אפריל דו"ח חריף במיוחד המתייחס לוועדת העזבונות במשרד המשפטים, בראשותה עמד השופט טל. המבקר ייחס לטל ממצאים חמורים של ניגוד עניינים בשורה של החלטות.

ב-98' ביקשה עמותת "אמונה", ארגון הנשים של המפד"ל, הקצבה של כשני מיליון שקל מוועדת העזבונות. בניגוד להמלצת משרד העבודה והרווחה להעביר לעמותה 250 אלף שקל בלבד, החליטה הוועדה להקציב ל"אמונה", ארבעה מיליון שקלים - פי שניים מהסכום שביקשו. בפרוטוקול הישיבה לא ניתן הסבר להחלטה כמו גם לא לעובדה שרעייתו של טל מכהנת כיו"ר סניף "אמונה" בירושלים. לדעת מבקר המדינה מדובר בניגוד עניינים מובהק. הסכום שהוקצב לעמותה, כתב המבקר, חריג ביחס לסכומים שהוקצבו לה בעבר.

בתשובתו למבקר טען טל כי "הוועדה החליטה על תיקון קיפוח מתמשך של שנים, תוך הקפדה על שיוויון שיקלולי בין הארגונים". טל הוסיף כי אשתו "אכן שימשה שנים רבות כיו"ר סניף העמותה לירושלים", אך "זהו תפקיד חברתי ולא מינהלתי. היא לא עסקה בצד הכספי או המינהלתי וגם לא קיבלה משכורת או גמול אחר".

ההסבר הזה בעייתי בהתייחס לטענה נוספת שהועלתה נגדו בדו"ח המבקר. גם עמותת הבת "מכללת אמונה" זכתה להקצבות נדיבות מוועדת העזבונות בראשותו של טל. רעייתו כיהנה כאחת מארבעת מורשי החתימה של העמותה. טל אמר בתגובה: "אולי לא הייתי מודע כלל להיות קרובת משפחתי מדרגה ראשונה חברה בהנהלת העמותה".

ניגודי עניינים נוספים עליהם מצביע המבקר: טל כיהן כיו"ר מועצת הרשות לשיקום האסיר במקביל לתפקידו כיו"ר ועדת העזבונות שאחראית גם על תקציבי המועצה. מבקר המדינה מצא גם ניגוד עניינים חמור במיוחד בתפקודו של יועץ ועדת העזבונות, צבי צוויבל, שמונה על ידי טל. צוויבל מכהן, בין השאר, כמנכ"ל ישיבת כפר הרא"ה. עמותה זו, ועוד 13 עמותות נוספות בהן הוא פעיל כסגן יו"ר, כחבר וכמורשה חתימה, קיבלו הקצבות מכספי העזבונות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully