וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חופי בת ים נאסרו לרחצה עקב זרימת מי ביוב לים

21.11.2000 / 18:16

משרד הבריאות אסר את הרחצה בחופי "ריביירה" ו"המרינה" לאחר שמערכת הביוב בעיר קרסה במהלך השטפונות בגוש דן לפני חודש וחצי; העיריה: המשאבות המקולקלות נמצאות בתיקון בחיפה ויחזרו לפעילות בקרוב; המשרד לאיכות הסביבה: "לא מדובר בפסולת רעילה אלא בביוב ביתי"

מאת גלי סימן-טוב

חופי הרחצה "ריביירה" ו"מרינה" בבת ים נאסרו לרחצה בהוראת משרד הבריאות עקב זיהום שנוצר כתוצאה מזרימת מי ביוב לים.

הזיהום נותר בעקבות השיטפונות הקשים שפקדו את גוש דן לפני כחודש וחצי, ופגעו במערכת הביוב בבת ים. כתוצאה מהפגיעה, צינורות הביוב בעיר אינם מסוגלים לעמוד בעומס כמויות השפכים הזורמים בהם וחלק מהביוב מוזרם לים.

"אנחנו עובדים כרגע רק עם שתי משאבות במקום שש, והלחץ בשתי המשאבות הוא גבוה", אמר לוואלה! חדשות מנכ"ל עיריית בת ים, צבי שילר. "הבעיה היא שבשעות הלחץ - החל משעות אחר-הצהרים ועד הערב, המשאבות לא מסוגלות לתת מענה לכמויות המים".

ארבעת המשאבות של העירייה נמצאות בימים אלה בתיקון בחיפה. בעירייה מקווים כי הן יחזרו לפעילות מלאה כבר בשבועות הקרובים אך בינתיים ממשיך הביוב של אזרחי בת-ים לעלות על גדותיו ולזהם את מי הים.

במשרד לאיכות הסביבה ברכו על ההחלטה לסגור את החופים: "אנחנו מודעים לכך שהשיטפונות גרמו לנזקים המוערכים במיליוני שקלים למערכות הבקרה של הביוב בבת-ים". המשרד מפקח על הטיפול בבעיה באמצעות מחלקת הים והחופים במשרד. "הנזקים נגרמים מגלישה של ביוב ביתי בעיקר ולכן לא מדובר בפסולת רעילה. ניתנה לנו הבטחה על-ידי העירייה כי תיקון הצינורות יושלם בתוך שבועיים".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully